Seria Pentair IQsoft przebojem wdarła się na polski rynek kompaktowych zmiękczaczy wody. Urządzenia międzynarodowego koncernu Pentair śmiało zakwalifikować można do produktów z segmentu premium. Niech za ogólną charakterystykę tej serii urządzeń posłużą słowa samego producenta, który mówi o tych zmiękczaczach: „małe rozmiarem lecz o wielkich wydajnościach”. Zmiękczacze wody Pentair IQsoft to niewątpliwie rewolucja na rynku uzdatniania wody w Polsce, bowiem do tej pory nie było zmiękczaczy wody oferujących tak wysokich wydajności zmiękczania wody przy tak niewielkich gabarytach samych urządzeń. Do tego jeszcze wbudowany moduł WiFi!

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 9

Doskonałe komponenty serii Pentair IQsoft

Seria zmiękczaczy wody Pentair IQsoft składa się z 4 modeli. To, co je łączy to przede wszystkim:

  • markowa głowica działająca w oparciu o elektrozawory
  • trwale złoże jonowymienne
  • gwarancja: 5 at na elektronikę, 5 lat na głowicę sterujacą, 10 lat na obudowę
  • system zabezpieczający przed zanikiem prądu (zamyka dopływ wody podczas regeneracji),
  • alarm poziomu soli, który przypomina o konieczności dosypania soli do zbiornika solanki
  • atrakcyjny design, prosty montaż, łatwa obsługa
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 12

Wygodna eksploatacja zmiękczaczy wody Pentair IQsoft

Wszystkie zmiękczacze wody Pentair IQsoft pracują na suchym zbiorniku solanki. Oznacza to, że roztwór solanki konieczny do regeneracji złoża przygotowywany jest tuż przed samą regeneracją zmiękczacza wody. Zabezpiecza to przed skawalaniem soli i tworzeniem mostów solnych – mogących zakłócić prawidłową pracę urządzenia.

Czynnościami koniecznymi do prawidłowej eksploatacji wszystkich tych zmiękczaczy wody są: uzupełnianie soli potrzebnej do regeneracji złoża, a także wymiana wkładu w filtrze mechanicznym, który zaleca się zamontować przed zmiękczaczem wody w celu ochrony głowicy przed zanieczyszczeniami mechanicznymi (piasek, korozja).

Co dzieli modele serii Pentair IQsoft?

Przyjrzyjmy się zatem szczegółowo poszczególnym modelom zmiękczaczy wody Pentair IQsoft:

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 18

Zmiękczacze wody Pentair IQsoft 9 i Pentair IQsoft 12 to najmniejsze urządzenia całej serii. Mają odpowiednio 9 i 12 litrów pojemności złoża oraz maksymalny przepływ roboczy 0,9 m3/h oraz 1,2 m3/h. Idealnie sprawdzają się w sektorze HoReCa. Z tych zmiękczaczy wody korzystają głównie kawiarnie, restauracje, które wykorzystują zmiękczanie wody do prowadzonych przez siebie usług gastronomicznych. Z powodzeniem można je wykorzystywać także w gospodarstwach domowych, w których zamieszkują maksymalnie 2 osoby.

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 18 to urządzenie, którego maksymalny roboczy przepływ może sięgnąć rzędu 1,8 m3/h. W porównaniu do swojej wydajności zużywa bardzo niewielkie ilości wody oraz soli potrzebnej do regeneracji złoża. W toku jednej regeneracji pozbywa się zaledwie 2,2 kg soli i 77 litrów wody. Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 18 przystosowany jest dla rodzin 3-osobowych. Miesięczny koszt jego eksploatacji oscyluje w granicach 20-30 zł.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 25

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 25 to urządzenie o największych wydajnościach przepływu z całej serii. 25 litrów żywicy jonowymiennej to chyba najlepsze rozwiązanie na potrzeby 4-, a nawet 5-osobowej rodziny. Przy szerokości 280 mm i wysokości: 980 mm może być zamontowany nawet w najwęższych miejscach – piwnicy, kotłowni czy innym wskazanym przez użytkownika miejscu.

Nowoczesne rozwiązanie z wyższej półki

Seria zmiękczaczy wody Pentair IQsoft to najbardziej optymalne rozwiązanie do zmiękczania wody w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, firmach, restauracjach, kawiarniach itp. Zmiękczacze wody Pentair IQsoft dedykowane są nawet dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wysokiej skuteczności działania i trwałej jakości wykonania, za co skłonni są zapłacić odpowiednią cenę. Wybierając któryś ze zmiękczaczy wody serii Pentair IQsoft mamy gwarancję, że projektowany i produkowany jest przez Pentair na markowych, europejskich podzespołach.