Wysoki stopień twardości wody to zjawisko, które może nie ma ogromnego wpływu na stan zdrowia, ale na stan instalacji i wygodę codziennego użytkowania wody już jak najbardziej. Oto nowy produkt od polskiej marki Ecoperla, który pozwoli uporać się z problemem! Kompaktowe zmiękczacze wody Ecoperla Toro to już seria, a oto jeden z największych kompaktowych zmiękczaczy wody – Ecoperla Toro 35.

Twarda woda to trudny przeciwnik

Patrząc na mapy związane z wysokością stopnia twardości wody w całym kraju, można stwierdzić, że ten problem istnieje i jest bardzo dokuczliwy na wielu terenach. W większości Polski występuje woda twarda lub bardzo twarda. Choć nie jest to właściwość, która ma istotne przełożenie na stan zdrowia, to jednak na nas samych, jak i gospodarstwo domowe już owszem.

Twarda woda jest kłopotliwa ze względu na swoje dwie cechy charakterystyczne. Po pierwsze jest to wysokie napięcie powierzchniowe, które sprawia, ze ciężko nią zwilżać powierzchnie, a środki czystości mają problem z rozpuszczeniem się. Drugą cechą jest osad, jaki po sobie pozostawia. Kamień kotłowy, bo tak się go powszechnie nazywa, stanowi zagrożenie dla kotła grzewczego, domowych instalacji i sprzętów AGD. Ponadto osad jest ciężki do usunięcia z różnych powierzchni, szybko się zbira, wymaga częstego usuwania i niszczy powierzchnie.

Twarda woda może spowodować wyższe rachunki za ogrzewanie, potrzebę większego zużycia detergentów. Jeśli regularnie używamy jej do kąpieli, możemy spodziewać się problemów z przesuszoną skóra oraz gorszą kondycją włosów.

Z tych powodów coraz więcej osób decyduje się na walkę z problemem twardej wody. W grę wchodzą już nie tylko ocet i kwasek cytrynowy czy odkamieniacze chemiczne. Aby osiągnąć naprawdę dobre efekty związane z jakością wody, należy zastosować środek, który będzie zwalczał przyczynę, a nie skutek. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem jest instalacja centralnego zmiękczacza wody.

Zmiękczacze wody – co jest do wyboru?

Wybór zmiękczaczy wody jest naprawdę duży i każdy ma szansę dobrać produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. W segmencie zmiękczaczy wody za ok. 3500 złotych furorę zrobił produkt polskiej marki Ecoperla – kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 24.

Ten produkt zdecydowanie wyróżniał się na tle innych swoim nietuzinkowym wyglądem. Mało kto mógłby realnie pomyśleć, że jest to zmiękczacz wody. Ponadto w atrakcyjnej cenie użytkownik mógł liczyć na wysoką jakość. Do produkcji wykorzystano trwałe materiały i dobre komponenty, charakteryzujące się wysoką odpornością na uszkodzenia. Dodatkowa zaletą, dzięki której Ecoperla Toro zdobył takie uznanie, były bardzo niskie koszty utrzymania. Ten zmiękczacz wody należy do urządzeń, które zużywają minimalne możliwe ilości wody i soli na regenerację.

Kłopot jednak polegał na tym, że Ecoperla Toro 24 nie był zmiękczaczem wody, który mógł się sprawdzić w każdych warunkach. 24 litry żywicy jonowymiennej nie jest ilością wystarczającą w każdym przypadku. Z takiego urządzenia musieli zrezygnować właściciele gospodarstw domowych o dużym metrażu, z dużą ilością miejsc poboru wody oraz rodziny liczące ponad cztery osoby.

Ecoperla postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom także tej grupy odbiorców, a kultową nazwę Ecoperla Toro przekształciła w serię, dodając zmiękczacz wody z aż 35 litrami żywicy jonowymiennej. Ecoperla Toro 35 to obecnie jeden z największych dostępnych na rynku kompaktowych zmiękczaczy wody.

10 lat gwarancji dla serii Ecoperla Toro!

Polska marka Ecoperla obecnie daje jedną z najdłuższych gwarancji na oferowane produkty! Zmiękczacze wody Ecoperla Toro objęte są gwarancją, która wynosi aż 10 lat! To mówi samo za siebie. Przyznanie tak długiej gwarancji jest potwierdzeniem zastosowania wysokiej jakości komponentów. Warto to wziąć pod uwagę!

Czy Ecoperla Toro 35 będzie prawdziwym hitem?

To niesamowite, że w kompaktowej obudowie zamknięto aż taką powierzchnię filtracyjną. Dzięki temu nawet w gospodarstwach o dużym zużyciu wody i bardzo wysokim stopniu twardości użytkownicy mogą liczyć na urządzenie o bardzo estetycznym, nowoczesnym designie, które jest proste do utrzymania w czystości i nie zabiera dużo miejsca. Oto, co warto wiedzieć o kompaktowym zmiękczaczu wody Ecoperla Toro 35.

Więcej o Ecoperla Toro 35: https://www.filtry-do-wody.info/produkt/zmiekczacz-ecoperla-toro-35/

Monosferyczna żywica jonowymienna

Każdy, kto kupuje zmiękczacz wody powinien zdawać sobie sprawę, że najważniejszym komponentem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę jest żywica jonowymienna. To na niej zachodzi proces zmiękczania wody za sprawą wymiany jonowej. Jeśli będzie kiepskiej jakości, to wystąpią problemy z wydajnością zmiękczania wody, a samo złoże bardzo szybko się zużyje.

Tego wszystkiego na szczęście nie trzeba się obawiać w przypadku zmiękczacza wody Ecoperla Toro 35. Złoże filtracyjne stanowi najwyższej jakości monosferyczna żywica jonowymienna.

Monosferyczna żywica jonowymienna charakteryzuje się długą żywotnością. Złoże filtracyjne należy wymienić na nowe dopiero po upływie około 7-10 lat w zależności od zużycia i jakości wody surowej. Ponadto woda podlega takiej samej wymianie jonowej na całej powierzchni. Nie dochodzi do tworzenia się kanalików, przez które mogłaby przepływać niezmiękczona woda. Ponadto żywica jonowymienna tego typu nie potrzebuje dużych ilości wody i soli, by zostać poprawnie zregenerowana.

Ecoperla Perfect System

Zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 posiada wbudowane ustawienia Ecoperla Perefct System. Zostały one stworzone przez doświadczonych ekspertów marki Ecoperla w celu zminimalizowania kosztów eksploatacyjnych i zapewnienia zrównoważonego działania urządzenia. Ustawienia Ecoperla Perfect System są w pełni kompatybilne z przepływem przeciwprądowym.

Choć Ecoperla Toro 35 jest dużym zmiękczaczem wody, to dzięki zastosowaniu Ecoperla Perfect System z pewnością nie nadwyręży domowego budżetu. Zaskoczy Was jak mało kosztuje jego miesięczne utrzymanie.

Idealne wymiary

Ecoperla Toro 35 zachwyca nie tylko nietuzinkową budową, ale także wymiarami oraz opływowym kształtem. Ma niewielką głębokość i szerokość, a opływowe wykończenia pozwalają na montaż nawet we wnękach i trudniej dostępnych miejscach pomieszczenia gospodarczego.

Instalacji zmiękczacza wody Ecoperla Toro 35 można dokonać samodzielnie. Sami decydujemy, kto i kiedy zamontuje nasz zmiękczacz wody. W tym przypadku można jednak śmiało brać pod uwagę samodzielne działanie, ponieważ to urządzenie jest jeszcze łatwiejsze w instalacji niż większość kompaktowych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku.

Wynika to z budowy Ecoperla Toro 35. Projektanci zdecydowali się na oddzielenie zbiornika solanki od butli ciśnieniowej ze złożem filtracyjnym. Dzięki temu nie tylko zostają zachowane najwyższe warunki higieny związane ze zmiękczaniem wody, ale także instalacja staje się banalna. Najpierw wystarczy podpiąć pod instalację samą butlę z głowicą sterującą, a następnie dopasować obudowę. Dodatkowo montaż można przyspieszyć i ułatwić sobie, korzystając z węży przyłączeniowych. Polecaną marką jest FixaFlex.

Funkcjonalne i wygodne użytkowanie

Kabinet Ecoperla Toro 35 został dokładnie przemyślany nie tylko pod względem montażu, ale też samego użytkowania. Projektanci chcieli, aby ten produkt służył niezawodnie przez wiele lat i przez ten cały czas był tak samo wygodny w obsłudze.

Panel sterujący jest bardzo intuicyjny. Znajduje się u góry obudowy. Nad nim wszystkie niezbędne informacje wyświetlają się na podświetlanym wyświetlaczu. Informacje będą widoczne nawet w ciemnych pomieszczeniach, w których ciężko o wystarczająco dobre źródło światła.

Klapa do zbiornika solanki również znajduje się z przodu kabinetu. Dzięki temu kontrola jest szybka i łatwa. Podobnie jest z dosypywaniem soli tabletkowanej. Nie trzeba zdejmować i odkładać na bok żadnej pokrywy. To proste i wygodne rozwiązanie, które stanowi dodatkowy plus.

Mieszacz w Ecoperla Toro 35

Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 posiada wbudowany mieszacz. Ten dodatek pozwala na dopasowanie stopnia twardości wody na wyjściu z urządzenia. To przydatne, jeśli w domu występują instalacje z miedzi lub po prostu użytkownicy nie chcą zmiękczać wody całkowicie.

By-pass w Ecoperla Toro 35

Ecoperla Toro 35 został wyposażony również w zawór obejściowy bypass, który pozwala na ominięcie zmiękczacza wody i puszczenie surowej na instalację w razie zaistnienia takiej potrzeby. To przydatny komponent w wypadku przeprowadzania serwisu zmiękczacza wody.

Szukaj w dobrych sklepach!

Ecoperla Toro 35 to naprawdę solidny zmiękczacz wody, który robi duże, pozytywne wrażenie. Znajdziecie go w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych. Właśnie trafił do sprzedaży!