Wszystkim, bez wyjątku negatywnym skutkom związanym z twardą wodą można przeciwdziałać instalując w domu zmiękczacz wody. To całkowicie bezobsługowe urządzenie. Jego zadanie jest bardzo proste. Wymienia znajdujące się w wodzie jony wapnia orz magnezu, które odpowiadają za jej twardość na neutralne jony sodu znajdujące się na złożu żywicznym. Pojemność złoża, na które składa się specjalnie przygotowana żywica jonowymienna, jest najważniejszą kwestią dla prawidłowej pracy całego urządzenia przez wiele lat. Dobiera się je według specjalnego wzoru, który uwzględnia twardość wody oraz jej średnie miesięczne zużycie w gospodarstwie domowym. W domach gdzie mieszka od 4 do 6 osób najczęściej stosuje się złoże zawierające od 25 do 30 litrów żywicy jonowymiennej.

UWAGA! W związku z dużą liczbą zgłoszeń reklamacyjnych od użytkowników zmiękczaczy wody Denver oraz WaterMark pojawiających się w ostatnim okresie, przed ostatecznym wyborem tego urządzenia zachęcamy do zapoznania się z ofertą zmiękczaczy wody marki Ecoperla.

Mapy twardości wody nie kłamią! W Polsce mamy twardą wodę

W wielu regionach naszego kraju problem ten występuje na dużą skalę. Dotyczy to zwłaszcza Podkarpacia, Wielkopolski i Śląska. Mieszkańcy tych regionów narzekają na wiele uciążliwości związanych z podwyższonym stopniem twardości wody, który przeszkadza im w codziennych, rutynowych czynnościach.

Miękka woda to liczne korzyści dla Ciebie i Twoich bliskich

Już kilka dni po zainstalowaniu w domu zmiękczacza wody odetchniesz z ulgą. Nie zastaniesz już ani osadów na armaturze, ani kamienia w czajniku, ani też mało estetycznych, oleistych powłok na kawie czy herbacie. Twoja skóra będzie delikatna a włosy jedwabiste i błyszczące.