Odwrócona osmoza Puricom Stella
Dom Zdrowie

Puricom Stella – odwrócona osmoza najnowszej generacji

Woda w organizmie człowieka jest niezbędnym składnikiem pokarmowym, który przenosi składniki odżywcze z jedzenia do komórek organizmu. Woda reguluje apetyt i procesy trawienne. Odgrywa niebagatelne znaczenie jako regulator temperatury ciała człowieka.

Co zrobić by z domowego źródełka czerpać dobrej jakości wodę? Odpowiedź jest prosta: zainstalować filtr kuchenny działający w oparciu o system odwróconej osmozy – Puricom Stella.

Odwrócona osmoza to nie jest innowacyjny system uzdatniania wody. Na rynku istnieje od ponad 50 lat. Procesy z wykorzystaniem membrany osmotycznej zostały wymyślone dla marynarki wojennej USA, by otrzymywać wodę zdatną do picia w każdych warunkach.

Wiele osób kojarzy odwróconą osmozę z natarczywymi akwizytorami, którzy wciskają chińskie produkty w oparciu o wątpliwej jakości testy przeprowadzane podczas prezentacji. Te czasy jednak już dawno odeszły do lamusa.

Schludny i kompaktowy wygląd nigdy nie był domeną urządzeń do uzdatniania wody. Osmoza nowej generacji Puricom Stella wygląda zupełnie inaczej. Estetyczny stelaż umożliwia montaż urządzenia na ścianie szafki. Z tyłu obudowy pochowane są wężyki oraz wkłady filtra. Dzięki temu filtr zajmuje mniej miejsca w szafce. Poza tym ułatwia to utrzymanie urządzenia w czystości.
Puricom Stella działa w oparciu o 3 wkłady 10-calowe, wkład liniowy i membranę. Istnieje możliwość rozbudowania systemu o dodatkowe wkłady, lampę UV czy mineralizator. Dostępna jest także wersja filtra z pompą elektryczną. Stosuje się ją w przypadku niskiego ciśnienia w sieci wodociągowej.

Należy pamiętać, że tylko filtr osmotyczny zatrzymuje występujące w wodzie alergeny i składniki drażniące skórę np. nikiel. Ma to szczególne znaczenie dla osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia np. atopowe zapalenie skóry. To dobra wiadomość także dla rodziców małych dzieci. Krystalicznie czysta woda nie podrażni delikatnej skóry najmłodszych.

Odwrócona osmoza Puricom Stella była także testowana przez najbardziej znanych polskich blogerów i blogerki kulinarne.

Więcej o tym jak wypadła możecie poczytać na blogu https://www.ultrafiltracja.pl/pl/blog/Odwrocona-osmoza-Puricom-Stella-okiem-blogerow-kulinarnych/3.

12 thoughts on “Puricom Stella – odwrócona osmoza najnowszej generacji

 1. Cały czas się zastanawiam nad montażem systemu odwróconej osmozy. Słyszałam o niej wiele negatywnych opinii, ale widzę też, że ma wielu zwolenników. Moja koleżanka ma taki filtr u siebie w kuchni i bardzo sobie chwali. Z jednej strony mam dosyć dźwigania siatek z butelkami wody, z drugiej obawiam się o smak wody po zastosowaniu systemu odwróconej osmozy. A może wystarczy tylko dzbanek filtrujący?

 2. Dzbanek filtrujący? Nie żartuj. Jeśli ktoś ma naprawdę dobrej jakości wodę w domu to może się pokusić o dzbanek filtracyjny, który i tak za bardzo nie pomoże, ale efekt placebo będzie działać. Dzbanek to swego rodzaju gadżet, który może lekko pomóc. W zamian za to jest mało poręczny, zabiera miejsce na stole i nie stanowi zbytniej ozdoby na kuchennym blacie. Poza tym wkład filtracyjny w dzbanku filtracyjnym trzeba wymieniać maksymalnie raz na miesiąc, a w zasadzie powinno się co dwa tygodnie. Można też doprowadzić do sytuacji, w której w dzbanku filtrującym będą gromadzić się bakterie. Czy wtedy taka woda jest zdrowa? Nie sądzę. Co innego odwrócona osmoza, która dokładnie filtruje wodę i magazynuje ją w sterylnym baniaku.

 3. Też uważam, że dzbanek filtracyjny to gadżet i nie sprawdza się w takich miejscach jak Warszawa, czy Wrocław, gdzie woda naprawdę jest słabej jakości. Dlatego zdecydowałam się na zakup filtra do wody Puricom Stella. Nakłoniła mnie do tego koleżanka, blogerka kulinarna. Sama ma filtr Puricom Stella od ponad roku, teraz mam i ja. Polecam.

 4. Mało kto do tej pory jeszcze sobie zdaje sprawę, że można zainstalować taki filtr, mało kto też wie, jak bardzo on jest potrzebny.

 5. Mało kto wie, bo ludzie zamiast interesować się tymi rzeczami co powinni to zajmują się całkiem czymś innym i takie są tego efekty.

 6. No jeżeli miałabym mieszkać w Warszawie i tym podobne, to zdecydowanie wolałabym zamontować filtr w mieszkaniu/domu – to o wiele lepsze rozwiązanie.

 7. Magda, dzbanek filtrujący wodę to jest raczej gadżet, a nie filtr do wody. Nie sprawdza się nie tylko w takich miastach jak Warszawa, czy Wrocław, ale również w miastach, gdzie woda jest względnie dobrej jakości, takich jak Łódź. Lepiej zainwestować w porządny filtr, choćby we wspomniany przez Ciebie Puricom Stella.

 8. Co znaczy względnie dobrej jakości? Moim zdaniem to jaka jest woda do picia w głównej mierze też zależy od tego, w jaki sposób władze się angażują w budowanie np. oczyszczalni wód i tego typu rzeczy.

 9. Myślę na zamontowaniem odwróconej osmozy u mnie w domu, ale jakoś nie jestem pewny jeszcze czy to robić.

 10. Odwrócona osmoza to dość ciekawa i innowacyjna rzecz. Mam nadzieje, że zmieni się podejście ludzi do picia brudnej wody.

 11. Kore dlatego właśnie są takie artykuły, żeby uświadomić ludziom co tak na prawdę tracą.

 12. Pani bo ludzie mają ograniczone zainteresowania według mnie. Ciągle biegną i nie mają czasy pomyśleć o tym co ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.