Jedną z najbardziej oczekiwanych premier jest nowa wersja zmiękczacza wody Pentair IQsoft. Co zmieniło się w tych znanych i cenionych już od wielu lat urządzeniach? Czy korzystanie z dedykowanej aplikacji do zmiękczacza wody z WiFi jest wygodne?

Flagowy produkt do gospodarstw domowych

Pentair IQsoft to seria kompaktowych zmiękczaczy wody obecna na światowym rynku już od wielu lat. To flagowy produkt dedykowany gospodarstwom domowym stworzony przez lidera w branży uzdatniania wody – Pentair. Ten producent stale stara się dbać o jak najwyższą jakość oferowanych rozwiązań. Omawiana w dzisiejszym artykule linia już wielokrotnie ulegała drobnym zmianom i znacznym ulepszeniom. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających. Pentair IQsoft od zawsze były uznawane za rozwiązania ekskluzywne. Tym razem Pentair zaproponowało coś, co sprawi, że kontrola zmiękczacza wody będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, a przede wszystkim na miarę dzisiejszej technologii i współczesnych czasów.

Długo oczekiwana funkcja WiFi

Funkcja WiFi w zmiękczaczach wody Pentair IQsoft była szeroko zapowiadana. Pentair stworzył specjalną aplikację ConnectMySoftener, która działa z systemami Android oraz IOS. Dzięki niej możemy mieć nasze urządzenie pod kontrolą z każdego miejsca, bez potrzeby ciągłego schodzenia i sprawdzania danych na panelu sterującym zmiękczacza wody.

Wystarczy połączyć zamontowany zmiękczacz z domową siecią, a następnie zainstalować aplikację na telefonie bądź na tablecie i możemy działać. Od tej pory zmiękczacz pozwala nam na sprawdzenie:

  • Zużycia wody w przeciągu dnia, tygodnia, miesiąca
  • Sprawdzenie czy przepływ wody jest prawidłowy
  • Kontrolę ilości soli tabletkowanej w zbiorniku
  • Włączenie trybu wakacyjnego na odległość
  • Aplikacja alarmuje też o potrzebie dosypania soli tabletkowanej

Jeszcze krótsza regeneracja

Pentair wprowadziło dodatkowy elektrozawór, a to przełożyło się na o wiele krótszą regenerację. To bardzo wygodne. W domu jeszcze szybciej popłynie miękka woda!

Sól tabletkowana pod kontrolą

W przypadku zbiornika solanki wprowadzono aż dwa udogodnienia. Pierwszym z nich jest dodanie funkcji dźwiękowego alarmu poziomu soli. To przydatne zwłaszcza w sytuacji, kiedy użytkownik ma dużo obowiązków lub słabą pamięć.

Ponadto zoptymalizowano algorytm sterujący. Pentair IQsoft zużywają dzięki tej zmianie o 30% soli tabletkowanej mniej na regenerację proporcjonalną.

Czy warto zainwestować w te zmiękczacze wody?

O Pentair IQsoft można napisać, ze na pewno nie są to zmiękczacze wody na każdą kieszeń. W porównaniu ze standardowymi zmiękczaczami wody cena jest wyższa, jednak musimy mieć na uwadze, że płacimy za naprawdę ekskluzywne rozwiązania, a ekonomiczna praca sprawia, że koszty zwracają się już po krótkim okresie eksploatacji. Pentair proponuje ogromny komfort użytkowania dla naprawdę wymagających Klientów.