Właściwe nawodnienie jest niezwykle ważne. To dzięki niemu możemy normalnie funkcjonować. Odstaw kolorowe napoje na rzecz wody! Możesz jednak zrobić jeszcze więcej! Zmieniając własne nawyki na lepsze, możesz też wspomóc środowisko! Wszystko jest możliwe z tym niewielkim gadżetem! Oto butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott!

Obecnie zapanowała bardzo ważna moda na to, aby zadbać o siebie i środowisko. Mówi się o tym coraz głośniej. Obie kwestie są niezwykle ważne. Co do dbania o siebie warto mieć na uwadze, że obecnie świat walczy z nadmierną otyłością. Cukrzyca, choroby nowotworowe wynikają między innymi z naszego trybu odżywiania oraz nawadniania. Wielu dietetyków i lekarzy namawia na zmianę swojej diety na zdrowszą, wprowadzenie większej ilości warzyw, owoców, lekkich dań. Zamiast napojów gazowanych polecają wodę, a zamiast siedzenia przed telewizorem – ruch. Coraz większa część społeczeństwa zauważa ten problem i chce się zmieniać. Zaczyna od zamiany napojów pełnych cukru na zdrowszą alternatywę, a przy tym zwraca uwagę na odpowiednie nawodnienie.

Równie istotne wydaje się ratowanie środowiska i zmniejszenie ilości produkowanych odpadów. Zdjęcia przesyłane ze świata są szokujące! Góry śmieci rozlewają się już nie tylko po ziemi, ale też po morzach i oceanach, odbierając miejsce do życia florze, faunie i ludziom. Potrzeba wprowadzenia zmian jest ogromna, a już najmniejsze kroki mogą wiele pomóc. Oto propozycja jednego, który możemy poczynić bez trudu i który łączy dwie przedstawione wyżej kwestie.

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott pozwala zadbać o prawidłowe nawodnienie , a przy tym chronić środowisko. Dowiedz się o niej więcej.

Polska marka Ecoperla proponuje nowe rozwiązanie

Ecoperla to już dobrze znana polska marka oferująca rozwiązania służące uzdatnianiu wody w gospodarstwach domowych. Tym razem nie zaproponowała jednak urządzenia służącego poprawie jakości wody, lecz gadżet, który stanowi doskonałe dopełnienie.

W ofercie polskiej marki Ecoperla znajdziecie nowoczesne filtry kuchenne – odwróconą osmozę oraz ultrafiltrację. Dzięki nim bezpieczną i smaczną wodę można pozyskać w domu, co jednak jeśli musimy się przemieszczać w ciągu dnia? Najlepszą odpowiedzią na nasze potrzeby w takim przypadku będzie butelka wielokrotnego użytku, właśnie taka jak Ecoperla Ecobott.

Co ważne, marka obecnie wdrożyła oznaczenie „Think Green with Ecoperla”. Są nim objęte produkty, które przyczyniają się do budowania eko nawyków, jak na przykład mniejsza produkcja odpadów. Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott zdecydowanie jest takim produktem. Marka udowodniła, że nie trzeba robić zbyt wiele, by wspomóc środowisko i zadbać o siebie.

Ecoperla Ecobott praktycznym okiem

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott swoim wyglądem nawiązuje do logo marki Ecoperla. Jej wygląd jest nowoczesny, ale zarazem neutralny, dzięki czemu ma uniwersalny charakter – mogą ją nosić zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest bardzo lekka, smukła, wygodna w użytkowaniu. Kształt i rozmiar pozwala na swobodne trzymanie jej w torebce, torbie treningowej, plecaku. Dodatkowy karabińczyk dołączony do zestawu sprawia, że można przypiąć ją do paska, szlufki, na zewnątrz plecaka, przez co dodatkowo oszczędzamy miejsce. A gdzie właściwie można ją zabrać? Praktycznie wszędzie – do biura, szkoły, na trening, spacer, wycieczkę. Mieści się w miejsce bidonu w rowerze oraz przedziałce na kubek w samochodzie.

Ecoperla Ecobott posiada dwa otwory, co ułatwia picie i wlewanie zimnych napojów o różnej gęstości. Jej głównym przeznaczeniem jest właśnie woda. Można dodać do niej ulubione zioła, jak bazylia czy mięta, owoce, kostki lodu. Oprócz tego można przenosić w niej także napoje, smoothie, zimne herbaty. Butelka z trzciny cukrowej świetnie sprawdza się w roli shakera i bez trudu rozrobisz w niej na przykład odżywkę białkową na siłowni. Należy jednak pamiętać, że producent odradza nalewanie do środka napojów o wysokiej temperaturze oraz gazowanych. Mogą one doprowadzić do odkształceń materiału lub powstawania nieszczelności.

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Nie ma problemu z dokładnym wymyciem jej w środku, a do tego można ją myć w zmywarce!

Bezpieczne nawadnianie

Materiał, z którego została wykonana butelka Ecopela Ecobott jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, dlatego mogą z niej korzystać nawet najmłodsi. Jest wolna od BPA oraz innych substancji toksycznych, które są szkodliwe i niejednokrotnie znajdują się w plastikowych butelkach jednokrotnego użytku. Tu możemy czuć się bezpiecznie. Do napojów nie przedostaną się też żadne mikroplastiki.

Ważną zaletą jest też to, że butelka pozostaje neutralna dla transportowanego wewnątrz napoju. Nie zmienia jego smaku i zapachu. Pijemy dokładnie to, co wlaliśmy do środka.

Ecoperla Ecobott w zgodzie ze środowiskiem

Warto jeszcze przyjrzeć się bliżej materiałowi, z którego została wykonana butelka wielokrotnego użytku Ecoperla Ecobott. To, że pisze się o niej, iż jest z trzciny cukrowej to całkowita prawda! Eko plastik jest doskonałą alternatywą tworzyw syntetycznych.

Trzcina cukrowa rośnie na plantacjach i jest przetwarzana w fabrykach na cukier. Podczas tego procesu powstaje odpad w postaci łodyg. Tworzy się z niego miazgę, tak zwane bagasse, które po różnych procesach jest przerabiane na zielony polietylen. Eko plastik jest w pełni biodegradowalny i można go bez przeszkód recyklingować!

Butelki Ecoperla Ecobott powstają z surowca odnawialnego. Trzcina cukrowa w fazie wzrostu pochłania ogromne ilości dwutlenku węgla, a sam proces wytworzenia i utylizacji powoduje minimalny ślad węglowy.

Dlaczego warto?

Spośród tylu butelek wielokrotnego użytku obecnych na rynku zdecydowanie warto wziąć pod uwagę butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. To fantastyczny produkt, w pełni przyjazny naszej planecie. Tu jeszcze raz zebraliśmy wszystkie argumenty przemawiające za jego zakupem:

  • Zadbasz o siebie – posiadanie przy sobie butelki wielokrotnego użytku sprawi, że Twój ulubiony napój będzie zawsze przy Tobie. Nigdy nie zapomnisz o prawidłowym nawodnieniu organizmu
  • Ograniczysz ilość odpadów – jedna biodegradowalna butelka, której będziesz używać przez wiele lat to nie to samo co całe zgrzewki plastikowych, jednorazowych butelek. W ten sposób ograniczysz ilość odpadów przedostających się do środowiska
  • Lepszy stan środowiska – produkcja butelek z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott powoduje mały ślad środowiskowy i ujemny ślad węglowy. Odwrotna sytuacja występuje w przypadku butelek jednorazowych, wytwarzanych na bazie nieodnawialnego surowca, jakim jest ropa naftowa
  • Ekologiczne innowacje – tworzywo, z którego została wykonana butelka Ecoperla Ecobott coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Interesują się nim koncerny spożywcze i nie tylko, szukając coraz lepszych i skuteczniejszych sposobów na mniejsze zanieczyszczenia środowiska

Myśl o sobie, bądź eko!

Bycie eko wcale nie wymaga wiele wysiłku. Można podjąć kroki, które pozwalają zadbać o nas samych, jak też o środowisko. Jeden z pomysłów? Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott! Wypróbuj koniecznie!