pij wodę mądrze
Dom

Pij wodę mądrze!

Pić wodę? Tak, to wie każdy. Należy z niej odpowiednio korzystać, by dawała jak najlepsze efekty. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek dotyczących odpowiedniego nawadniania organizmu.

 Od początku…

Już na pewno wiecie, że człowiek w większości składa się z wody. Zawiera ją krew, wszystkie organy, jest odpowiedzialna za nawilżanie oczu, błon śluzowych. Dostarczanie jej organizmowi w formie pokarmu, ale też napojów jest niezwykle ważna. Bez niej nie bylibyśmy w stanie długo przetrwać.

Jak dużo wody potrzebuje człowiek?

Na to, ile wody powinien spożywać każdy z nas ma wpływ praktycznie każdy szczegół: płeć, wiek, waga, wzrost, styl życia. Szacuje się, ze każdy z nas powinien wypijać każdego dnia około 1,5 do 2 litrów wody. Istnieje jednak wiele metod, za pomocą których samodzielnie możemy obliczyć, ile dokładnie musimy pić.

Jedna z metod mówi, że człowiek ważący powyżej 20 kilogramów powinien wypijać 1,5 litra plus 25 mililitrów na każdy kilogram ciała. Czyli w przypadku 60 kilogramowej osoby obliczenia wyglądałyby następująco: 1,5 litra plus 40 x 25 mililitrów, w sumie wychodzi 2,5 litra wody.

Inna zasada mówi o tym, że im więcej pokarmów spożywamy, tym proporcjonalnie więcej powinniśmy też wypijać. To oznacza, że przy spożyciu 2000 kalorii spożycie wody powinno wynosić 2 litry.

Jak odpowiednio nawadniać organizm?

Ważne jest, aby pić regularnie, jednak niewielkie ilości. Ta metoda pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Wodę powinniśmy pić przez cały dzień, a w trakcie upałów spożywać ją w większych ilościach. Z tego powodu najlepiej zawsze mieć przy sobie małą butelkę lub bidon z wodą.

Dlaczego akurat woda? Jest polecana przez naukowców i lekarzy, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, ani też cukrów mających wpływ na powstawanie licznych chorób.

Woda w pracy

Podczas wykonywania obowiązków także nie wolno zapominać o nawodnieniu. Jest to równie ważne podczas pracy fizycznej, jak też w wypadku wykonywania zadań w biurze. Coraz częściej to pracodawcy starają się zadbać o zapewnienie źródła zdrowej i bezpiecznej wody swoim pracownikom. Często w formie dystrybutorów wody, ale także filtrów.

Obecnie można znaleźć w sieci wiele informacji o modzie na zakładanie filtrów kuchennych w pomieszczeniach przeznaczonych do spożywania obiadów oraz przygotowywania napojów dla pracowników. Wielu decyduje się na zakup urządzeń takich jak system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa, ponieważ ta zapewnia wodę idealną do przygotowania napojów gorących, ale też do bezpośredniego spożycia. Ten drugi rodzaj wody jest bogaty w ważny dla organizmu magnez oraz wysokie, alkaliczne pH. Dzieje się tak z powodu zastosowania wkładu rewitalizującego wodę Ecoperla Elixir. Oprócz swoich naturalnych dobroczynnych zalet, w dodatku dzięki filtracji spożywana regularnie powoduje poprawę koncentracji, ma działanie antystresowe oraz antyoksydacyjne.

Picie wody to morze zalet

Przede wszystkim zmniejsza łaknienie. Jej regularne picie przyczynia się do zmniejszenia wagi. Do tego dodaje energii, oczyszcza organizm z toksyn, łagodzi bóle głowy, ma wpływ na regulację temperatury ciała, a to jeszcze nie wszystko.

Podsumowanie

Regularne spożywanie wody to wiele zalet. Pamiętajmy o jej spożywaniu w domu, pracy, szkole, a zyskamy przede wszystkim lepsze samopoczucie. Pijmy więc na zdrowie!

Artykuł napisany przy współpracy ze sklepem internetowym Ultrafiltracja.pl
Odwrócona osmoza Ecoperla Rosa jest dostępna na ultrafiltracja.pl

5 thoughts on “Pij wodę mądrze!

  1. Ja kiedyś nie piłam wody regularnie. To dość kiepsko odbijało się na moim zdrowiu i samopoczuciu… Byłam zdekoncentrowana i zestresowana. Dopiero niedawno wyrobiłam sobie nawyk odpowiedniego picia wody. Dzięki temu schudłam, nie odczuwam aż takiego głodu, cera mi się poprawiła i czuje się po prostu lżejsza. Łatwiej jest mi się skupić. Także sama jestem doskonałym przykładem tego, że odpowiednie nawadnianie jest niezwykle istotne.

  2. Ja staram się pamiętać o regularnym nawadnianiu, ale niestety nie zawsze wychodzi. Wiem, że woda jest najlepsza dla organizmu, ale kolorowe napoje, zwłaszcza gazowane są takie smaczne. Szczególnie kiedy człowiek się do nich przyzwyczai. Ja postanowiłam zrobić eksperyment i na jakiś czas porzuciłam colę i inne. Piłam tylko i wyłącznie wodę. Na którejś imprezie u znajomych chciałam napić się jakiegoś kolorowego gazowanego napoju – był tak okropnie słodki, że aż nie do przełknięcia. Wniosek jest taki, że jak pokona się słabość i przyzwyczai się do picia czystej wody to potem nie chce się wracać do słodzonych, chemicznych napojów.

  3. Mam problem z odpowiednim nawadnianiem organizmu, przynajmniej tak wykazuje moja waga. To ciekawe, bo naprawdę piję bardzo dużo wody. To nie jest takie proste jak może się wydawać.

  4. Kiedyś nie piłam tyle wody co teraz i bez przerwy czułam się zmęczona. To było straszne. Wracałam do domu i od razu kładłam się spać. Wstawałam i dalej byłam zmęczona. Próbowałam wielu sposobów, jednak najbardziej skutecznym okazała się właśnie woda! Teraz piję regularnie małe ilości i mam energię nawet po pracy.

  5. Moim zdaniem odpowiednie nawadnianie organizmu jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejszą kwestią jest to, jaką wodą nawadniamy organizm. Myślę, że najważniejsze, aby nasz napój był bogaty w minerały. Ja z chęcią dodaję do wody owoce dodatkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.