Photoshop – jak wszyscy wiemy jest to program do obróbki zdjęć i grafik. Generalnie większość z nas wie, jak go włączyć i wyłączyć oraz w jaki sposób korzystać z najbardziej podstawowych funkcji. Czy to jednak wystarcza? Do pewnego momentu pewnie tak, niemniej jednak idąc dalej i chcąc się rozwijać dzisiaj, w XXI wieku, warto jednak zadbać jeszcze o inne umiejętności.

Kurs Photoshop – kto powinien z niego skorzystać?

Kto zatem powinien iść na kurs Photoshop? Oczywiście bez wątpliwości wszyscy informatycy oraz programiści, a także graficy komputerowi i fotografowie. Jednak oczywiście to nie wszystkie grupy. Warto także, aby na taki kurs poszły osoby powiązane nawet i dość luźno z branżą reklamową – na pewno bowiem będzie to dla nich niewątpliwym atutem. A czy taki kurs już nie jest dla reszty? Oczywiście, że jest! Szczególnie może nam się przydać, jeśli po prostu lubimy robić zdjęcia i chcielibyśmy się nauczyć je ciekawie obrabiać. Pamiętajmy, że przecież nigdy do końca nie wiadomo, jaka umiejętność nam się przyda w życiu. Co więcej – rozwijana pasja może stać się nawet i zawodem albo po prostu może przynieść korzyści. Generalnie zatem kurs Photoshop jest praktycznie dla każdego!

Rodzaje kursów Photoshop

Jakie możemy znaleźć kursy Photoshopa dzisiaj? Będzie ich w zasadzie nieskończenie dużo. Przede wszystkim będą to kursy stacjonarne – prowadzone w różnych domach, instytucjach itp. Generalnie takie kursy będą lepsze albo dla zupełnie początkujących osób, które mają naprawdę wiele czasu albo wręcz przeciwnie dla profesjonalistów na bardzo wysokim poziomie, którzy potrzebują kursu naprawdę wysokiej jakości. W zasadzie jednak często te kursy nie są najlepsze a na dodatek zajmują nam naprawdę wiele czasu.

Inną możliwością są różnego rodzaju darmowe tutoriale, filmiki na YouTubie, blogi itp. To zagadnienie omówimy jeszcze dokładnie później, jednak również nie wydaje się ono być najlepszą możliwością.

Strefa Kursów - Photoshop w biznesie i marketingu

Strefa Kursów oferuje szereg różnorodnych szkoleń związanych z Photoshopem – najpopularniejszym programem do grafiki 2D

Można także korzystać z różnego rodzaju podręczników. Tu jednakże sami zapewne doskonale się orientujemy, że taka nauka jest dość trudna do ogarnięcia tego samodzielnie i że nieraz nam się to po prostu nie udaje. Ponadto podręczniki rzadko kiedy napisane są prostym, zrozumiałym dla nas językiem. W efekcie spędzamy bardzo dużo czasu na daremnych dość próbach odczytania wszystkiego.

Oczywiście na koniec mamy chyba najlepszą opcję a mianowicie kursy online. Tutaj jednakże trzeba bardzo uważnie traktować ten temat tak, aby przypadkiem nie okazało się, że korzystamy z kursu, który zrobił zupełny amator. Warto zatem wybierać sprawdzone firmy takie jak np. Strefa Kursów czy Udemy.

Zalety kursu internetowego Photoshop

Jak dokładniej przedstawiają się zalety takiego internetowego kursu? Przede wszystkim jest to wyjątkowa wręcz oszczędność czasu. Nie musimy stać w żadnych korkach, dojeżdżać, denerwować się na spóźnialskich itp. Co więcej nie musimy także tracić czasu, jeśli coś rozumiemy szybciej i w drugą stronę – prosić co chwila o wytłumaczenie czegoś. Ponadto warto zauważyć, że generalnie kursy internetowe są znacznie tańsze od takich zwykłych kursów. Oprócz tego ucząc się przez Internet możemy usiąść do nauki w każdym dogodnym dla nas momencie, bez względu na to, czy będzie o środek dnia czy nocy.

Szkolenie z Photoshop na Strefa Kursów

Jak zatem widać, zdecydowanie warto zrobić kurs Photoshop w Internecie. Czemu jednak warto go wykonać akurat na Strefie Kursów? Otóż tutaj przede wszystkim będziemy mieć pewność, że wykonany on został przez prawdziwych profesjonalistów. Dzięki temu wszystkie informacje na pewno będą prawidłowe i odpowiednio sprawdzone. Co więcej warto dodać, że Strefa Kursów zapewnia nam możliwość kontaktu z danym twórcą tak, że zawsze możemy dopytać o intrygujące nas kwestie.

Czym jeszcze wyróżnia się Strefa Kursów? Otóż warto wspomnieć, że kursy tutaj są tak skonstruowane, że właśnie umożliwiają nam regularną naukę. Tutaj nie będziemy mieć problemu, że poszczególne części nie będą do siebie pasować. Cały kurs bowiem umożliwi nam naprawdę szybką i efektywną naukę.

Udemy - Photoshop profesjonalny retusz beauty

Na platformie szkoleniowej Udemy znajdziesz także polskie szkolenia w znakomitych cenach – Udemy robi duże promocje

Warto także wspomnieć o tym, że kursy na strefie kursów zapewniają nam komfort i wygodę. Wszystko bowiem zaprezentowane jest porządnie i naprawdę wysokiej jakości. Więcej na temat profesjonalnych szkoleń online z obsługi Photoshopa dostępnych na platformach Strefa Kursów lub Udemy przeczytasz w artykule https://www.kupony.org/blog/kurs-photoshop-jaki-wybrac-sprawdz-strefe-kursow-oraz-udemy/.

Profesjonalny kurs Photoshop a darmowy tutorial

Niektórzy jednak na pewno będą się zastanawiać, czy w ogóle jest sens płacić za jakiś kurs, skoro w zasadzie możemy za darmo poszperać w Internecie i wynaleźć wszystkie potrzebne nam informacje. Jednak warto zwrócić uwagę na zagrożenia związane z taką nauką. Przede wszystkim bowiem niestety na pewno zmarnujemy wiele czasu na odsiew wiadomości ważnych od nieważnych i prawdziwych od fałszywych. To jednak nie koniec. Musimy bowiem liczyć się z tym, że w Internecie dużo jest amatorów i różnych średnio wykwalifikowanych osób, które nie zdają sobie sprawy ze swojej niewiedzy. Warto jeszcze na koniec dodać, że kursy na strefie to koszt rzędu 80 – 120 złotych w zależności oczywiście od rodzaju kursu i jego poziomu. Jednak jak widać, nie jest to ogromny wydatek tym bardziej za taką jakość materiałów. Warto zatem rozważyć ten kurs.

Kurs Photoshop na Udemy, czyli ćwicz swój angielski!

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o platformie Udemy. Czym ona się wyróżnia? Otóż tam także znajdziemy przeróżne kursy nie tylko z zakresu obsługi programu Photoshop, lecz także innych programów i systemów. Co jest jednak szczególnie istotne to fakt, że kursy te są w języku angielskim. Warto zdecydowanie się przemóc i choć raz skorzystać z takiego kursu. Dlaczego? Przede wszystkim jest to znakomita okazja, żeby podszkolić swój angielski. Wiadomo zaś przecież, że dzisiaj znajomość języka angielskiego to wręcz absolutny must have. A co więcej zauważmy, że to nie będzie zwykły angielski, tylko taki użytkowy, który naprawdę nam się przyda. Co więcej – kursy te prowadzone są na naprawdę wysokim poziomie, więc za stosunkowo niewielką cenę możemy naprawdę wiele się nauczyć. Warto jeszcze dodać, ze obecnie taki wpis w CV o kursie w języku angielskim jest niezwykle ceniony przez pracodawców.

A czego Ty chcesz nauczyć się jeszcze dzisiaj? Sprawdź aktualne kupony rabatowe Strefy Kursów https://www.kupony.org/sklep/strefakursow/ oraz oferty promocyjne Udemy https://www.kupony.org/sklep/udemy/.