Wybór właściwego zmiękczacza wody wcale nie należy do najprostszych. Aby dokonać właściwej decyzji, należy wziąć pod uwagę wiele czynników i tych związanych z warunkami panującymi w gospodarstwie domowym, i tych dotyczących samego produktu. Jednym z najważniejszych aspektów jest głowica sterująca. W Polsce ostatnio można usłyszeć o producencie Fobrite. Czy warto mu zaufać?

Wybór właściwego zmiękczacza wody

Centralne zmiękczacze wody są obecnie uznawane za jedne z najskuteczniejszych urządzeń filtracyjnych do redukcji wysokiego stopnia twardości wody. Działają na zasadzie wymiany jonowej, podczas której jony odpowiedzialne za tworzenie wysokiego stopnia twardości są wymieniane na neutralne jony sodu. Na instalację kierowana jest wyłącznie miękka woda w pełni komfortowa w użytkowaniu i bezpieczna dla domowych instalacji.

Przy wyborze urządzenia ma znaczenie nie tylko stopień twardości wody surowej, ale również zużycie wody, ilość osób zamieszkujących gospodarstwo domowe oraz ilość miejsc poboru wody. Oprócz tego istotną rolę odgrywa jakość złoża filtracyjnego, jego ilość, dodatkowe funkcje.

Jeden z najważniejszych aspektów stanowi głowica sterująca.

Najważniejszy element – głowica sterująca

Niezależnie od rodzaju zmiękczacza wody i producenta, ten komponent ma ogromne znaczenie, ponieważ kieruje procesem uzdatniania wody. To właśnie od niego zależy prawidłowość przeprowadzenia zmiękczania oraz regeneracji.

Zazwyczaj w zmiękczaczach wody stosuje się automatyczne głowice sterujące. Są to elementy elektryczne, potrzebujące zasilania prądem. Warto zwrócić uwagę na producenta tego komponentu, ponieważ jej trwałość, łatwość serwisowania oraz wykonanie przekładają się na długość eksploatacji oraz jej ekonomiczność i bezproblemowość.

Pochodzenie nie zawsze ma znaczenie

Jako konsumenci w przypadku głowic sterujących staramy się zazwyczaj kierować krajem produkcji oraz znajomością danego producenta i informacjami, jakie znajdziemy na jego temat w Internecie.

Wiele osób niemal natychmiast odrzuca produkty pochodzące z Chin. Czy jednak jest to słuszne? Nadal krąży mit o tym, że wszystko, co jest produkowane w tamtej części świata musi być niskiej jakości. Tymczasem obecnie nie jest to regułą. Najlepsze przykłady – dobrze znany i popularny w Polsce Huawai oraz Xaomi, a także wiele innych firm i marek.

Obecnie w Chinach nie każda z firm stawia na ilość, coraz bardziej zaczyna się liczyć także jakość. Przykładem takiego przedsiębiorstwa z branży uzdatniania wody może być firma Fobrite, która zajmuje się tylko i wyłącznie produkcją zaworów sterujących do zmiękczaczy wody.

Fobrite – co warto wiedzieć?

Firmę Fobrite założono w 2006 roku. Obecnie jest to jedna z wiodących chińskich firm w dziedzinie projektowania, opracowywania, produkcji oraz sprzedaży głowic sterujących przeznaczonych wyłącznie do zmiękczaczy wody.

Fobrite cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Obecnie dużą uwagę poświęca głowicy sterującej z wbudowanym modułem WiFi. Wśród ich asortymentu można znaleźć rozwiązania do niewielkich zmiękczaczy wody przeznaczonych na potrzeby gospodarstw domowych, jak i do wydajnych i dużych stacji zmiękczających stosowanych w zakładach przemysłowych.

Choć historia firmy Fobrite nie jest zbyt długa, to warto pamiętać, że te wszystkie lata poświęciła tylko jednemu tematowi – opracowywaniu głowic sterujących do zmiękczaczy wody. Do tej pory nie zdecydowała się na poszerzenie swojej działalności o dodatkowe dziedziny. To stanowi ogromny plus z punktu widzenia użytkownika, ponieważ widać, że dążą do perfekcji w wytwarzaniu produktów, interesują ich szczegóły i solidne wykonanie.

Europejska filozofia Fobrite

Choć Fobrite jest firmą działającą na terenie Chin, to ich rozwiązania stają się coraz bardziej spopularyzowane na całym świecie, także w Europie. Sami natomiast przyjmują filozofię największych światowych graczy – najważniejsza jest jakość wykonania, ale i zasoby ludzkie.

Nad wdrażaniem i projektami rozwiązań czuwa wyspecjalizowany sztab, a sam proces produkcji jest poprzedzany licznymi testami i badaniami. Fobrite zapewnia również pomoc techniczną dla klientów, którzy już zdecydowali się na zakup ich produktów.

Głównym hasłem jest zarządzanie zorientowane na człowieka, a za nim kryją się takie wartości jak: zaufanie, równość, poszanowanie pracy.

Jakość potwierdzona licznymi certyfikatami

Fobrite może pochwalić się ponad 100 patentami otrzymanymi na terenie Chin oraz całego świata. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na dwa: certyfikat ISO 9001 oraz certyfikat „High-Tech Enterprise” prowincji Jiangsu.

Wyraźne inspiracje najlepszymi na rynku

Głowice sterujące do zmiękczaczy wody Fobrite są inspirowane budową głowic sterujących Fleck, która na rynku działa już od 1950 roku. Ta marka należy do korporacji Pentair i jest jedną z najchętniej wybieranych na świecie, zaraz obok Erie oraz Clack.

Głowice sterujące dobrej jakości

Fobrite przy tworzeniu swoich głowic sterujących do zmiękczaczy wody kierował się nie tylko tym, aby były bogate w nowoczesne rozwiązanie, ale również, by do ich produkcji były zastosowane dobrej jakości tworzywa.

Dużą zaletą jest pełna możliwość serwisowania tych zaworów sterujących. Nadal wiele głowic dostępnych na rynku nie da się w pełni rozkręcić i wymienić lub naprawić tylko pewnych elementów. Często trzeba wymieniać cały komponent, a to dość spory koszt.

W przypadku Fobrite głowice sterujące są w pełni gotowe do serwisu, ewentualnej naprawy, wymiany części bądź jedynie doczyszczenia pewnych elementów. Bez trudu można je skręcić i rozkręcić. To duża wygoda dla użytkownika i mimo wszystko nieco mniejsze koszty eksploatacyjne.

Nie przekreślaj produktu ze względu na pochodzenie

To chyba najlepszy wniosek, jaki można wyciągnąć z tego artykułu. Fobrite, podobnie jak jeszcze kilka innych chińskich firm, stara się zmienić wizerunek produktów pochodzących z tamtych stron i wszystko wskazuje na to, że być może się do tego faktycznie przyczyni.

Fobrite specjalizuje się tylko w produkcji głowic do zmiękczaczy wody