PromoRepublic
Biznes Internet Marketing

Jak tworzyć treści do mediów społecznościowych? Użyj PromoRepublic

Wszyscy musimy przyznać, że internet ma coraz większy wpływ na swoich użytkowników. Dzięki niemu ludzie z całego świata mogą zaczerpnąć informacji wszelkiej treści, z zakresu jakiejkolwiek dziedziny. To z kolei umożliwia bardzo efektowne zdobywanie wiedzy na temat, który w danej chwili nas interesuje. Nie mówiąc już o tym jak internet zrewolucjonizował możliwości komunikowania się między ludźmi. To wszystko pozwoliło na rozwój biznesu w internecie.

Działalność w formie SaaS

Chyba nikt w ówczesnych czasach nie wyobraża sobie życia bez ulubionych programów czy to z dziedziny muzyki, czy też pozwalających na oglądanie najnowszych filmów i seriali. Takie programy zarabiają na siebie poprzez pobieranie od użytkownika comiesięcznego abonamentu. W pewnym momencie internet tak się rozrósł, że teraz nikt nawet nie pomyśli, że przy zakładaniu swojego własnego biznesu nie miałby własnej witryny internetowej. Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, bo pozwala potencjalnemu klientowi na wgląd czym zajmuje się dana firma, dzięki czemu będzie mógł zdecydować czy warto skorzystać z oferowanych usług. Oprócz tego warto mieć również porobione konta dla własnej firmy na social mediach. Pozwoli to na pokazanie innym użytkownikom oraz nowym klientom czym zajmuje się firma i jak ona wygląda od podszewki.

Zarządzaj wszystkimi profilami w 1 miejscu

Właśnie z tych powodów, które praktycznie obligują nowego przedsiębiorcę, posiadającego własną firmę, do tego, żeby na okrągło musiał działać w owym temacie i nie pozwolił na to by jego konta na Facebook’u czy na Instagramie pozostawały w bezczynności. Dlatego tutaj na scenę wchodzą firmy zajmujące się zarządzeniem kontami na portalach społecznościowych. To pozwala na to żeby przedsiębiorca skupił się na wykonywanej pracy, a w tym czasie nie musi zaprzątać sobie głowy tymi wszystkimi wstawianymi postami. Tym zajmie się firma, która zarabia właśnie na prowadzeniu tych kont. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ daje możliwość powiększenia grupy docelowej swoich klientów, to z kolei prowadzi do zwiększenia popularności naszej firmy, a potem to pozwala na zwiększenie naszego kapitału. Mówiąc o owych firmach mam tutaj na myśli przede wszystkim PromoRepublic.

Co, kiedy i gdzie publikować?

PromoRepublic podpowie Ci, jaki post trzeba wstawić w dany dzień na Instagrama czy Twittera. Narzędzie powstało w 2014 jako startup i szybko zyskało na popularności, dzięki czemu mogło zacząć ekspansję z Ameryki do Europy. Teraz funkcjonuje w 25 krajach i wspomaga aż 85 tysięcy małych firm, wytwarzając 3 miliony postów podczas działania owej firmy. Dzięki takiemu sukcesowi PromoRepublic uplasowało się na 15 miejscu najszybciej rozwijających się oprogramowań, działających jako usługa. Pokazuje to jak prężnie działa ta firma i fakt, że tak dobrze funkcjonuje jest godny podziwu.

Jeżeli nie PromoRepublic to co?

Oczywiście mają również konkurencję, czyli strony takie jak Buffer, Hootsuite czy Sprout Social. Wszystkie działają na tej samej zasadzie: monitorują ruch aktywności, jakie powodują posty, dzięki temu mogą ustalić jakie słowa kluczowe najlepiej wpływają na aktywność wśród grupy docelowej, co znowu pozwoli na udoskonalenie działania tych wszystkich posiadanych kont, a to spowoduje, że firma stanie się popularniejsza. Takie strony pozwalają na ustalenie harmonogramu wstawiania postów, który umożliwia na ciągłe wstawianie potrzebnych postów.

Czytelny kalendarz punktem centralnym

Strona PromoRepublic posiada taki kalendarz i co wyróżnia ją spośród pozostałych firm o takiej samej funkcji jest to, że ten kalendarz pokazuje podpowiedzi do tematów, które miałyby być poruszone w poście wstawianym danego dnia. Oprócz tego wspomniany harmonogram posiada możliwość wykorzystania gotowych szablonów, to bardzo wygodne i sprawdza się idealnie, wystarczy tylko wstawić logo firmy i może ewentualnie spolszczyć jakiś test, który obejmuje dany szablon, żeby tekst był jak najbardziej przejrzysty dla czytającego. Więcej możesz przeczytać w tym artykule.

Perfekcyjny edytor grafiki

Należy również wspomnieć o edytorze, którego można użyć za pośrednictwem strony. Na stronie producenta można przeczytać, że jest on bardzo podobny do popularnego edytora ze strony Canva, co więcej wystarczy chwila, żeby stworzyć bardzo estetyczną grafikę, która wstawiona na instagrama na pewno robi wrażenie na potencjalnych klientach. Jeszcze zostaje kwestia możliwość tworzenia projektów. Producent pisze, że można nawet przypisać poszczególnym kontom należących do grupy nazywanych media społecznościowe, czy są one należących do tych publicznych, czy do prywatnych, jest to na pewno bardzo przydatne, bo dzięki temu można tworzyć subkonta dla pracowników, którzy mogą zajmować się kontami publicznymi a tym prywatnymi już nie.

Obsługa wielu kont w PromoRepublic

Na stronie wspomnianej firmy można przeczytać, że opiera się na trzech elementach: produkcie, edukacji, oraz republice czyli w wolnym tłumaczeniu na rzeczy tworzonej wspólnie, to znaczy na współpracy. Są to bardzo ważne podstawy, na której powinna opierać się każda poważna marka. W ogóle samo PromoRepublic powstało u naszych sąsiadów na Ukrainie w Kijowie, ale teraz mają już siedziby za oceanem w Palo Alto oraz na terenach Skandynawskich w Helsinkach. To świadczy o tym jak dobrze prowadzona jest firma, że jej zarząd ma siedziby na dwóch kontynentach. Nie mówiąc już o tym, że współpracują z 25 krajami. Firma ma w sumie 11 głównych pracowników, w tym 3 założycieli, są nimi: Max Pecerskyi, Val Grabko oraz Mike Baranovskyi.

W jakim celu powstał PromoRepublic?

Na ich stronie można przeczytać, że tworząc te firmę skupili się na tym, żeby odciążyć przedsiębiorców lokalnych biznesów od czasochłonnych działań w internecie, którymi zajęli się sami. Dzięki temu ci założyciele mniejszych biznesów mogą w spokoju dostarczać klientowi to czego wymaga, nie martwiąc się procesami na portalach społecznościowych, które mogą być zautomatyzowane przez firmę PromoRepublic. To właśnie powoduje, że ta marka tak dobrze się rozwija i zyskuje coraz większą popularność w dziedzinie zarządzania kontami mediów społecznościowych.

PromoRepublic to jedno z narzędzi, które mogę polecić z czystym sumieniem. Korzystam z niego od niemal roku i uważam je za naprawdę pomocne. Sprawdź aktualne promocje na stronie https://www.kupony.org/sklep/promorepublic/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.