Użytkowników Internetu nie trzeba przekonywać, że jedną z najważniejszych zasad jest bezpieczeństwo w sieci. Nie chodzi tu jedynie o ochronę haseł dostępu, kont bankowych czy skrzynek mailowych. Pod pojęciem bezpieczeństwa rozumie się szeroko pojętą ochronę prywatności. Receptą na zapewnienie wysokiej ochrony jest serwer VPN.

Czym jest VPN?

Mianem VPN, czyli Virtual Private Network, wirtualnej sieci prywatnej określa się zaszyfrowany tunel, dzięki któremu w sposób bezpieczny można przesyłać dane. Mimo, że serwer VPN korzysta z sieci publicznej, zarówno przesył pakietów, jak i IP użytkowników pozostają niewidoczne. Poziom bezpieczeństwa VPN jest zróżnicowany w zależności od stopnia zaszyfrowania.

Serwery NordVPN w Europie

Liczba lokalizacji serwerów NordVPN robi kolosalne wrażenie – można wybrać dowolny kraj w Europie

Kto powinien stosować szyfrowanie?

Serwer VPN stanowi propozycję skierowaną najczęściej do zdalnych użytkowników, którzy wykonują różne zlecenia na rzecz dużych firm. Korzystanie z niezaszyfrowanego przesyłu i publicznych serwerów naraża na szwank bezpieczeństwo danych, a co za tym idzie interes danej korporacji czy kontrahenta. Dzięki kompresji danych, stosowanej przez wirtualną sieć prywatną, odznacza się ona bardzo dobrą efektywnością. Server VPN chroni nie tylko przed szpiegostwem gospodarczym, ale również zabezpiecza przed inwigilacją przez służby danego państwa, które z zasady są zainteresowane tym, co dzieje się w sieci. Oprócz tego VPN daje możliwość nieograniczonego dostępu np. do usług strumieniowych (jak np. filmy), które są ograniczone do jakiegoś obszaru. Dzięki usłudze VPN (np. NordVPN) możemy zmienić swój adres IP na taki, który jest zlokalizowany w wybranym przez nas kraju. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Różnice między VPN i proxy

Podstawową obsługą klientów korzystających z sieci zajmują się serwery proxy. Dzięki temu pośrednikowi przeciętny użytkownik może korzystać z sieci szybko, z zachowaniem anonimowości (IP klienta jest jednak rejestrowane przez pośrednika HTTP). Niewątpliwym atutem proxy jest darmowość i szybkość przekierowania na hosta, czyli na serwer docelowy. Dużym mankamentem pozostaje jednak bezpieczeństwo. Ruchy wykonywane przez proxy ograniczają się do jedynie do żądania HTTP i nie są szyfrowane, a co za tym idzie mogą być w dowolny sposób szpiegowane i rejestrowane. Server VPN, chociaż jest zazwyczaj płatny, zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo.

Serwery NordVPN zlokalizowane w Autrii

Każdy kraj posiada dziesiątki serwerów – wybór jest ogromny – na screenie serwery NordVPN zlokalizowane w Austrii

Jak wynika z przytoczonych informacji, serwer VPN stanowi atrakcyjną ofertę dla użytkowników, którym zależy na bezpieczeństwie oraz alternatywę dla pośredników HTTP.

VPN to luksus czy inwestycja w przyszłość?

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa oraz anonimowości w sieci, sprawia, że użytkownicy Internetu coraz częściej korzystają z zaszyfrowanych płatnych tuneli, określanych jako Virtual Private Network (VPN). Ale czy każdy może sobie pozwolić na taki wydatek?

Ile kosztuje bezpieczeństwo w internecie?

Zanim przejdziemy do propozycji cenowych dostawców usług VPN, warto pamiętać, że cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru danej oferty. W wyborze oferty warto kierować się dostępnością danej usługi, jej wydajnością oraz gwarantowanymi funkcjami bezpieczeństwa, które mają obniżać do minimum możliwość identyfikacji i inwigilacji z zewnątrz. Wiąże się to oczywiście z zastosowaną przez dostawcę technologią szyfrowania. Zdaniem wielu znawców tematu, korzystanie z darmowych usług VPN na dłuższą metę nie spełni oczekiwań użytkownika. Natomiast ceny płatnych dostawców są uzależnione od wyżej wymienionych parametrów i zaczynają się zazwyczaj od ok 40 zł za miesiąc, przy czym, rzecz jasna, są one wyższe, im bardziej zaawansowaną formę zabezpieczeń wybierzemy.

NordVPN światowym liderem

Od wielu lat czołowe miejsce w rankingach dostawców VPN zajmuje NordVPN. Dostawca, posiadający siedzibę w Panamie, jest obecnie światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego. Lokalizacja firmy ma w tym przypadku znaczenie, gdyż umiejscawia oferenta poza obszarem państw, które mają prawo żądać rejestrów od właścicieli serwerów VPN. Nierejestrowana aktywność użytkowników, funkcja Tor-over-VPN, a także Double VPN sprawiają, że firma NordVPN pozostawia daleko w tyle konkurencję. Ostatnia z wymienionych, czyli funkcja podwójnego VPN umożliwia zmianę lub ukrycie własnego IP przez przekierowanie na inny serwer VPN. Najnowsze rozwiązania umożliwiają wirtualne przemieszczanie się po różnych lokalizacjach na całym świecie, zanim połączymy się z docelowym serwerem. Dodać należy, że NordVPN posiada ponad 4800 serwerów w kilkudziesięciu krajach. Dzięki tak zaawansowanym technologiom oraz 2048-bitowemu szyfrowaniu, bezpieczeństwo i anonimowość użytkownika są w pełni gwarantowane i tym przede wszystkim NordVPN przewyższa konkurencję.

NordVPN prędkość pobierania

Pobieranie przez serwer NordVPN zlokalizowany w Polsce – wartość prawie identyczna jak przy połączeniu bezpośrednim

W dobie sieciowych ataków, a nawet cebernetycznych wojen skutecznym zabezpieczeniem pozostaje serwer VPN. Spośród wielu propozycji dostępnych na rynku, z pewnością wartą poważnego rozważenia jest propozycja NordVPN, który nie bez powodu cieszy się mianem światowego lidera.

Czy NordVPN się opłaca?

Bezpieczny przesył danych za pomocą zaszyfrowanego tunelu, czyli VPN staje dzisiaj czymś coraz bardziej powszechnym. Wiodącym dostawcą tej usługi jest NordVPN. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza m.in. konkurencyjnej ofercie cenowej.

Plany taryfowe NordVPN

Oferta NordVPN obejmuje trzy plany taryfowe, zróżnicowane w zależności od trwania umowy. Można zamówić miesięczną usługę za 11,95 dolara lub półroczną, której cena wynosi 9 dolarów na miesiąc. 41-procentową zniżkę otrzymują klienci, którzy decydują się plan roczny. Zapłacą oni tylko 6,99 dolara miesięcznie.

Wyniki speedtestu przez polski serwer NordVPN

Tak oto wyglądają wyniki speedtestu przy połączeniu przez polski serwer NordVPN

Absolutnym hitem cenowym jest jednak plan 3-letni, dzięki któremu możemy zaoszczędzić aż 77% ceny podstawowej. Proponowany kupon rabatowy już za 2,75 dolara miesięcznie, gwarantuje w pełni bezpieczne poruszanie się po Internecie, które – co warto podkreślić – nie pozostawia śladów użytkownika.

Kupon rabatowy NordVPN to ukłon w stronę klienta

W ramach wykupionego abonamentu NordVPN można korzystać z bezpiecznego przesyłu danych na 6 urządzeniach wyposażonych w Windowsa, Androida albo iOS. Można zapytać, czy kwota 10 złotych miesięcznie to zbyt wysoka cena za nasze cybernetyczne bezpieczeństwo? Z całą pewnością proponowany kupon rabatowy NordVPN sprawi, że nasze kieszenie tego nie odczują. Sceptycy mają szansę na wypróbowanie dostępu do usługi, gdyż NordVPN zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Owszem, trzeba uczciwie przyznać, że podobną ofertę wystosowało dwóch mniejszych dostawców, jak Virtual Private Network czy Pure VPN, jednak żadna z nich nie dorównuje NordVPN pod względem obsługi technologicznej i posiadanych serwerów. Potężny arsenał ponad 4400 serwerów VPN w ponad 60 krajach plasuje NordVPN daleko przed konkurencją.

Jak wynika z przedstawionych faktów cyberbezpieczeństwo nie jest rzeczą kosztowną, zwłaszcza, jeśli wybierze się właściwego dostawcę.

Osobiście polecam wykorzystać aktualny kupon rabatowy NordVPN. Można zaoszczędzić aż 72%.