Jeśli lubimy uczyć się sami, nie mamy czasu na szkoły czy kursy stacjonarne, wolimy być samoukami, którzy pochłaniają wiedzę w domowym zaciszu, na pewno nie raz myśleliśmy o nauce przez internet. Współcześnie jest to jedna z najczęstszych form nauki. Zwłaszcza jeśli dotyczy ona technologii komputerowych i oprogramowania.

Komu może się przydać GIMP?

Twórca grafiki, fotograf, specjalista od obróbki zdjęć, projektant stron internetowych – każdy z nich powinien znać program GIMP. Jest on jedną z lepszych alternatyw dla płatnego Adobe Photoshop. Mimo tego, że nie posiada wielu zaawansowanych opcji jakimi może pochwalić się płatny program, może on zdecydowanie konkurować z nim. Nauczyć możemy się go nie wychodząc z domu. Kurs GIMP jest oferowany na wielu platformach edukacyjnych, które w ostatnim czasie zyskały na popularności, chociażby przez duże zainteresowanie ludzi rozwojem swoich umiejętności. Jeśli już od dawna chcieliśmy poznać program GIMP, ale brakowało nam dobrych materiałów, to teraz mamy duże możliwości znalezienia pełnowartościowej wiedzy w tym zakresie.

Strefa Kursów do nauki GIMPa? Dobry wybór

Pierwszą platformą na rynku polskim, która tworzy kursy internetowe już od wielu lat jest Strefa Kursów. Oferowany kurs GIMP jest w dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym. Pierwszy skierowany jest do osób, które nigdy nie miały do czynienia z tym programem. Twórca kursu krok po kroku zapoznaje nas z nim, zaczynając od instalacji darmowego programu GIMP. Następnie w szkoleniu Strefy Kursów poznajemy podstawy obsługi programu, aby później przejść do narzędzi, które możemy na tym poziomie wiedzy spokojnie poznać. Kurs GIMP jest dostosowany dla tych, którzy nawet nie wiedzieli, że taki program istnieje. Jest łatwo przyswajalny, a wszystko jest dokładnie pokazywane na filmie i tłumaczone. Każde narzędzie i jego działanie widzimy na ekranie komputera i w tym samym czasie możemy zrobić to samo. Dokładnie taką samą możliwość daje kurs zaawansowany, z tą różnicą, że jest on dedykowany osobom z podstawową znajomością GIMPa. Dużą zaletą jest możliwość wyboru poziomu kursu. Oferta każdego ze szkoleń jest dokładnie przedstawiona na stronie Strefy Kursów, dlatego przed zakupem można przeglądnąć omawianą tematykę, aby później nie czuć rozczarowania z niedostosowania kursu do naszych potrzeb.

Strefa Kursów - GIMP od podstaw

Ciekawa propozycja na początek nauki oprogramowania GIMP – Strefa Kursów oferuje szkolenia o różnym poziomie

Kurs obsługi GIMP po angielsku? Sprawdź Udemy

Drugą platformą cenioną nie tylko na rynku polskim, ale i zagranicznym, zrzeszająca twórców z różnych krajów jest Udemy. Kurs GIMP oferowany jest na tej platformie przez wielu twórców, dlatego wybór nie jest tylko jeden. Wśród szkoleń z Gimpa są też takie z domieszką innych technologii. Dzięki temu można poszerzyć swoją wiedzę, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy starać się o pracę zawodową. Wtedy dodatkowa wiedza zawsze jest ceniona. Jeśli chcemy poznać dogłębnie tylko program Gimp, to również Udemy zaproponuje nam bardzo duży wybór kursów.

Wysoka jakość i wygoda podczas nauki

Obie platformy oferują kursy wysokiej jakości. Bez wychodzenia z domu, na każdym urządzeniu, o każdej porze dnia i nocy możemy uczyć się GIMPa i samodzielnie planować sobie naukę i dostosowywać ją do swojego tempa. Kursy Gimpa płatne są wysokiej jakości, dlatego kwota zainwestowana w rozwój nowych umiejętności z pewnością zwróci się z nadwyżką. Od zaraz będziemy mogli tworzyć ciekawe projekty, a może z czasem pochwalić się nimi większemu gronu odbiorców.

Udemy - kurs GIMP od amatora do profesjonalisty

Na platformie szkoleniowej Udemy znajdziesz całą masę kursów GIMP – czasem wystarczy jeden kurs, aby zostać specem

Poznawaj GIMPa kiedy chcesz i gdzie chcesz

Zalet kursów płatnych jest wiele. Przede wszystkim to, że możemy sobie ściągnąć filmy wideo i pobrać materiały i przeglądać je w każdej chwili, na różnych urządzeniach – komputerach, laptopach czy urządzeniach mobilnych. Oprócz tego są one ciągle aktualizowane, bo dbałość o wiedzę kursanta jest istotna w przypadku obu platform. Oprócz tego mamy ciągły kontakt z twórcą kursu, możemy na Udemy zadawać pytania do każdej minuty filmu i wysłać bezpośrednio wiadomość do twórcy. Na Udemy również do wszystkich kursantów wysyłane są wiadomości o najnowszych kwestiach dotyczących kursu. Na panelach do obsługi kursów mamy również informację ile procent kursu ukończyliśmy i jaki film obejrzeliśmy ostatnio. Nawet po pół roku przerwy będziemy wiedzieli na czym się zatrzymaliśmy.

Wysoki poziom merytoryczny i techniczny

Kolejna zaletą kursów płatnych jest większa motywacja do nauki. Jeśli już zapłaciliśmy za szkolenie, to mamy większą chęć do przystąpienia do nauki od zaraz, aby nie zmarnować wydanych pieniędzy. Oczywiście nie tylko ta kwestia sprawi, że będziemy chętnie się uczyć i ukończymy kurs, ale będzie to jedna ze składowych mobilizacji. Kursy na obu platformach są przedstawione na obrazach wysokiej jakości, a także dźwięk jest na tyle dobry, aby nie utrudniać nam odbioru treści. Dobra organizacja tematów jest również ogromną zaletą. Podział na bloki tematyczne, składające się z pojedynczych filmów sprawiają, że łatwiej nam jest naukę zaplanować. Oczywiście w każdej chwili możemy przerwać i wrócić do kolejnego filmu, ale łatwiej będzie skończyć na końcu tematu niż w środku. Platforma kursanta umożliwia pełen wgląd do strony twórcy, informacji od niego, informacji od innych kursantów, a także do komentarzy i ocen. Oprócz tego widzimy jaki mamy postęp i ile procent nam pozostało do ukończenia kursu. Obie platformy również czynnie zachęcają promocjami na kursy, dlatego możemy je nabyć często taniej niż normalnie.

Kurs GIMP za darmo? Warto sprawdzić

Można by wymieniać jeszcze wiele argumentów za kursami płatnymi, ale zastanówmy się teraz dlaczego warto inwestować w szkolenia, kiedy tak dużo darmowych tutoriali jest w internecie. Owszem, na przykład na YouTubie znajdziemy naprawdę dużo filmów wideo, przedstawiających wiedzę z Gimpa za darmo. Jest jednak tam tak duży wybór, że trudno jest zdecydować się na wybranie konkretnego. Nie jest też jasne, od którego zacząć. Jednak oferty na platformach płatnych są lepiej skonstruowane, aby kursant mógł wiedzieć z jaką wiedzą zakończy kurs i czy jest na odpowiednim poziomie, aby wybrać kurs. Poza tym nie możemy sobie ściągnąć filmów wideo i możliwość oglądania mamy ograniczoną jeśli nie mamy dostępu do internetu. Ważna w nauce samodzielnej jest wysoka jakość kursu, która będzie obejmowała szeroki zakres materiału i będzie bazowała na ciekawych przykładach. Kursy komercyjne większą wagę przywiązują do jakości.

Ja sam korzystam z GIMPa i próbowałem swoich sił samemu poznając możliwości tego programu. Niestety jest to średnio opłacalne czasowo. Zakupiłem więc internetowe kursy GIMP zarówno na Strefie Kursów jak i Udemy. To była bardzo udana inwestycja.