Należy zdawać sobie sprawę, że wybór miejsca na spędzenie wakacji w 2020 roku jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Obecnie rozwój połączeń tańszych linii lotniczych czy tras autobusowych w obrębie poszczególnych państw spowodował, że turyści mają możliwość wybrania się praktycznie do dowolnego kraju czy miejsca. Gdzie warto zatem spędzić wakacje w 2020 roku?

Czarnogóra

Warto mieć świadomość, że Czarnogóra jeszcze do niedawna pozostawała w cieniu innej bardzo popularnej destynacji turystycznej, czyli Chorwacji. Obecnie do stolicy kraju – Podgoricy, bez żadnego problemu można dostać się kilkoma tanimi liniami lotniczymi. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że we wspomnianym państwie jest do zwiedzenia zdecydowanie więcej miejsc niż mogłoby się wydawać.

Pierwszą niezwykłą atrakcją Czarnogóry jest kolej prowadząca przez Alpy Dynarskie. Turyści nie tylko mają przyjemność oglądania niesamowitych widoków, ale również podróżowania ogromną liczbą wiaduktów, w tym jednym, który jeszcze do 2019 roku był uważany za najwyższy wiadukt kolejowy na świecie.

Kolejną atrakcją kraju, która jest godna zobaczenia są Alpy Dynarskie, w tym malowniczy masyw Durmitor. Koniecznie trzeba także zwiedzić wyspę Świętego Stefana, zabytkowe miasteczko Perast czy miasto Budva.

Nocleg w Czarnogórze? Zobacz oferty na Airbnb http://noclegi.net.pl/blog/rezerwacja-noclegu-przez-airbnb

Kambodża

Kambodża jest obecnie monarchią konstytucyjną. Warto wiedzieć, że zdecydowana większość atrakcji to pamiątki po niezwykle burzliwej historii kraju. Osoby, które zdecydują się na odwiedzenie Kambodży konieczni muszą zwiedzić świątynie Angkor. Warto wiedzieć, że budowle rozciągające się na powierzchni ponad 400 km2 są pozostałością po dawnej stolicy imperium Khmerów. Obiekt znajduje się na liście zabytków UNESCO.

W Kambodży znajdują się także cuda natury, do których trzeba zaliczyć pływające lasy w Kampong Phluk. Nie można oczywiście zapomnieć o bardzo ciekawej kambodżańskiej kuchni.

Ekwador

Warto przede wszystkim odwiedzić stolicę kraju – Quito. Miasto znajduje się bowiem wśród niezwykle malowniczych szczytów Andów na wysokości ponad 2850 mnpm. Jego wizytówką jest świetnie zachowana starówka o powierzchni 320 ha z licznymi budowlami w stylu kolonialnym.

Osoby, które planują wakacje w Ekwadorze mogą także rozważyć inną wycieczkę, która może się okazać najwspanialszą podróżą życia. Chodzi oczywiście o odwiedzenie archipelagu Galapagos, który oddalony jest ponad 1000 km od wybrzeża kraju. Został on wpisany w 1978 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ekwador także znajdziesz na portalu Airbnb http://veturo.pl/article/3680/zarezerwuj-nocleg-z-airbnb/

Rumunia

Kraj nie należy do najtańszych, jednak wakacje w Rumunii będą zdecydowanie mniej odczuwalne dla portfela niż w Chorwacji. Warto mieć świadomość, że ceny w omawianym państwie są zbliżone do polskich. Koniecznie turyści muszą odwiedzić zamek Peles utrzymany w neorenesansowym stylu, który znajduje się w miejscowości Sinaia. Warto zdawać sobie sprawę, że jego przepiękna cytadela została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Osoby, które postawiły sobie Rumunię za cel podróży muszą wybrać się także do stolicy, czyli Bukaresztu. Nazywany jest on bardzo często przez turystów małym Paryżem. Z kolei wielbicielom przyrody, a także miejsc odległych od utartych szlaków rekomendowane jest spacerowanie wzdłuż delty Dunaju. Ponadto koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że w Rumunii można znaleźć bardzo dużą liczbę nieoczywistych atrakcji.

Doskonałym przykładem może być Wesoły Cmentarz w miejscowości Sapanta, na którym w przeszłości stanął nagrobek przedstawiający zmarłego w bardzo humorystyczny sposób. W takim samym stylu po pewnym czasie zaczęto stawiać kolejne nagrobki. Warto zobaczyć również błotne wulkany, na które można natknąć się w Berce. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że od 1924 roku są one objęte ochroną, jako rezerwat przyrody. Normalny bilet wstępu będzie kosztował turystę 3,7 zł, a ulgowy 1,85 zł. Warto zaznaczyć, że wstęp niestety nie będzie możliwy w deszczowe dni. Błotne wulkany w Europie znajdują się jeszcze tylko we Włoszech, w Bułgarii i na Ukrainie. Najbardziej okazałe umiejscowione są oczywiście w Rumunii.