Czasami ceny hoteli potrafią być zaporowe. Wtedy szuka się dogodnych okazji, które pozwolą zaoszczędzić na wakacyjnym pobycie i zaoszczędzone pieniądze wydać na atrakcje na miejscu lub zaoszczędzić na kolejną podróż. Platformy pośredniczące w sprzedaży tanich noclegów są doskonałą formą dodatkowego zarobku na przyjmowaniu gości z całego świata, a dla podróżników znalezienia niesamowitych okazji. Taką platformą jest Airbnb.

Zanim wybierzesz ofertę zarejestruj się w Airbnb

Na samym początku jak w wielu serwisach w Airbnb trzeba się zarejestrować. Wystarczy posiadać konto Google lub na Facebooku z którym powiąże się konto w Airbnb. Korzyścią z rejestracji jest możliwość skorzystania z kuponu rabatowego na pierwszy wyjazd. Po jego zdobyciu na powiązanej stronie, możemy zalogować się i w odpowiednie pole w trakcie rezerwacji wpisać numer kuponu rabatowego. Kupon rabatowy nie ma terminu ważności i można go wykorzystać w dowolnym momencie, jeśli dokonuje się rezerwacji za minimalną kwotę określoną przy pobieraniu kuponu rabatowego. Oczywiście po dokonaniu rejestracji, aby móc dokonać rezerwacji trzeba uzupełnić swój profil. Potrzebne są: imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, a także przynajmniej jedno zdjęcie. Trzeba również napisać coś o sobie na minimum 50 słów. W niektórych ofertach gospodarze mogą wymagać dokumentu tożsamości.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Airbnb?

Airbnb to platforma, która pozwoli ci znaleźć tanie noclegi w dobrej lokalizacji. Dodatkowo za każdym razem masz możliwość przeczytania opisu, a także obejrzenia zdjęć zanim dokonasz rezerwacji. Jeśli masz wątpliwości możesz skontaktować się z gospodarzem, który odpowie na twoje pytania. Może się jednak zdarzyć, że w międzyczasie ktoś Cię ubiegnie i dokona rezerwacji, np. poprzez opcję natychmiastowej rezerwacji.

Czy korzystanie z Airbnb jest bezpieczne?

Oferty w Airbnb są weryfikowane, stąd ryzyko oszustwa jest maksymalnie ograniczane. Dodatkową gwarancję stanowi fakt, że pieniądze dla gospodarza przekazywane są dopiero po 24 godzinach od zameldowania gościa. Ponadto jak przy każdej rezerwacji klient może dokonać reklamacji i domagać się zwrotu pieniędzy jeśli standard różni się od tego, który zawarty był w ofercie. Oczywiście wszystko musi udokumentować zdjęciami. Również gospodarz może złożyć skargę i domagać się odszkodowania za zniszczone mienie.

Czy Airbnb ma jakieś wady?

Największą wadą Airbnb na którą wskazuje wielu użytkowników platformy jest możliwość anulowania rezerwacji przez gospodarza w każdej chwili. Przez to gość może nie zdążyć zarezerwować nic innego, zwłaszcza jeśli jest to szczyt sezonu. Oczywiście może liczyć na zwrot kosztów w ciągu 10 dni, jednak w sytuacji, gdy już przygotował się na urlop może to być duży problem.

Oczywiście platforma stara się walczyć z nieuczciwymi praktykami i anulowanymi rezerwacjami. Jeśli nie jest to rezerwacja natychmiastowa, gospodarz zostaje obciążony karą w wysokości od 50 do 100 dolarów, która odliczona zostaje od kolejnego wynagrodzenia. Rezerwacja w Airbnb jest bardzo prosta. Oczywiście płatności należy dokonywać tylko na tej platformie. Dogadywanie się z gospodarzem poza nią jest niedozwolone, a w razie oszustwa nie można dochodzić swoich praw.