Turystyka

Jaki jest kupon Airbnb? Jak go wykorzystać?

Serwis Airbnb od niemal dziesięciu lat daje swoim użytkownikom możliwość spędzenia wakacji w wyjątkowych zakątkach świata, zaś dla osób oferujących noclegi stanowi możliwość dodatkowego zarobku. W Airbnb dostępne są zarówno całe mieszkania, jak i pokoje, a nawet pokoje dzielone, które można wynajmować wraz z innymi turystami. Wszystkie oferty noclegów w Airbnb są ofertami bezpośrednimi, pochodzącymi od właścicieli wynajmowanych nieruchomości czy pokojów.

Dlaczego warto skorzystać z Airbnb?

Tanie noclegi stanowią główny powód, dla którego użytkownicy wybierają Airbnb. W wielu przypadkach noclegi oferowane są w niezwykłych miejscach, zaś sami goście mogą wypoczywać zarówno w zamkach czy pałacach, jak i w igloo, jeśli ich destynacja wiąże się z okołobiegunowymi okolicami. Niskie ceny wynajmu, obowiązujące w Airbnb, można dodatkowo obniżyć sięgając po kupon Airbnb, który obniża wartość usługi noclegowej o kolejne kilkadziesiąt (a nawet sto) złotych.

kupon Airbnb

Airbnb to jednocześnie gwarancja bezpieczeństwa usługi dzięki rozbudowanemu systemowi ocen, jakim podlegają gospodarze, oferowane przez nich miejsca noclegowe, ale i sami goście. Przy zakładaniu konta serwis Airbnb kładzie duży nacisk na weryfikację użytkowników, którzy muszą spełnić szereg wymogów, obejmujących m. in. konieczność przedstawienia dokumentu tożsamości, czy połączenia kont z mediów społecznościowych z kontem na Airbnb.

Ile to kosztuje?

Oczywiście usługi Airbnb nie są dostępne za darmo, przy czym serwis pobiera opłaty serwisowe zarówno od gospodarzy, jak i od gości, różnicując jednak wysokość tych opłat. Większość gości ma potrącaną opłatę w wysokości 3%, która jest naliczana od każdej wykorzystanej rezerwacji. Wysokość tej opłaty może wzrosnąć do 5%, jeśli gospodarz wybierze określone zasady anulowania rezerwacji. Opłata serwisowa Airbnb pobierana jest również od gości, którzy płacą 6-12% liczonej od całkowitej kwoty za zakwaterowanie, która również jest uzależniona od różnych parametrów związanych z rezerwacją. Gospodarze oprócz samych noclegów mogą także zorganizować dodatkowe atrakcje dla swoich gości. Za takie atrakcje Airbnb pobiera 20% prowizji od gospodarza, natomiast sam gość obecnie nie ponosi w związku z tym żadnych dodatkowych kosztów. Przy opłatach serwisowych należy również pamiętać o lokalnych podatkach, które serwis także doliczy do końcowej opłaty. W większości krajów na cenę końcową wpływa stawka podatku VAT.

Bezpieczny sposób na tanie wakacje?

Noclegi oferowane w Airbnb mogą stanowić tańszą alternatywę dla noclegów oferowanych przez hotele czy pensjonaty. Jednocześnie serwis Airbnb bardzo dba o bezpieczeństwo dokonywanych transakcji udostępniając platformę do kontaktów pomiędzy gościem a gospodarzem oraz do dokonywania płatności. Gospodarze są również zabezpieczeni na wypadek zniszczenia mienia przez gości, choć jednocześnie serwis rekomenduje, aby zarówno gospodarz, jak i gość wynajmujący pokój dodatkowo się ubezpieczyli na czas realizowania usługi. Kolejnym elementem zabezpieczającym jest konieczność przedstawienia dokumentu tożsamości.

Gotowy na przygodę z Airbnb?

Przeglądać oferty można bez rejestracji w Airbnb, jednak założenie konta w tym serwisie daje dodatkowe możliwości przyszłemu gościowi. Można na przykład tworzyć swoje listy życzeń, czyli miejsca, które stanowią korzystną ofertę. Dzięki rejestracji w Airbnb można też komunikować się z gospodarzami. To bardzo ważne, bo każda rezerwacja w Airbnb powinna zostać poprzedzona kontaktem w celu uzgodnienia warunków lub dopytania o szczegóły oferty. Jeżeli masz konto na Facebooku to możesz zalogować się właśnie przez to konto. Jeśli nie to nic straconego, proces rejestracji w Airbnb jest bardzo prosty i bezproblemowy. Po krótkiej chwili można w końcu przeglądać oferty i dokonywać rezerwacji. Pamiętaj, że wykorzystując kupon Airbnb dostajesz na starcie pewną kwotę do wykorzystania przy pierwszej rezerwacji. Na chwilę obecną kupon Airbnb ma wartość 100 zł. Gotowy do pierwszej podróży z Airbnb? Ja czekam na następną okazję, bo z Airbnb korzystałem już kilka razy.

6 thoughts on “Jaki jest kupon Airbnb? Jak go wykorzystać?

  1. Ja już się nie mogę doczekać wakacji. W tym roku lecę z narzeczonym w październiku, więc teoretycznie poza sezonem, lecz tam, gdzie lecimy sezon jest przez 365 dni w roku. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że wynajęłam dla nas chatkę z własną plażą i zapłaciłam za wynajem tyle, ile życzą sobie nad polskim morzem 🙂 Jak to możliwe? No właśnie możliwe. Sprawdźcie sobie, ile kosztują domki na Bahamach, Bermudach, czy innych pięknych destynacjach. Okazuje się, że wcale nie więcej niż nad Bałtykiem! Dlatego polecam wziąć sprawę we własne ręce i skorzystać z Airbnb. Oczywiście jest z tym wszystkim więcej pracy, ale gwarantuję, że żałować nie będziecie.

  2. Kasia, zgadzam się z Tobą, że wczasy w Polsce są paskudnie drogie, moim zdaniem ceny są nieadekwatne, ale takie już są prawa ekonomii. Skoro jest popyt to dlaczego miałoby być taniej? Właściciele nieruchomości nad morzem zawsze narzekają, że jest źle, że mogłoby być dużo lepiej itp. Taka to mentalność Polaków, że zawsze biadolić będą. Oni by się chcieli pławić w luksusach jednocześnie oferując usługi przeciętnej bądź niskiej jakości. Wystarczy przytoczyć przykład smażalni ryb nad polskim morzem. Uważacie, że cena jest adekwatna do jakości? Dobre mi sobie. Ile to razy w TV można obejrzeć materiały nagrane ukrytymi kamerami? Ile to razy można przeczytać raport któregoś z urzędów jak to wszystko wygląda w gastronomii nad morzem? Dla mnie to jest jedno wielkie nieporozumienie.

  3. Poszukuję kuponu rabatowego Airbnb dla już aktywnego konta. Czy ktoś poratuje? Czy coś takiego w ogóle istnieje?

  4. Niesamowita sprawa z tym airbnb. Dotychczas korzystałam z bookingu, ale przyjaciółka namówiła mnie na airbnb i teraz to moja ulubiona opcja wakacji. Owszem do standardu clubmed daleko, ale jestem studentką, więc liczy się kasa. Rodzice już mnie nie utrzymują, więc liczy się każdy grosz. Dzięki airbnb mogę podróżować za niewielkie pieniądze. Przydałby się jeszcze tylko dodatkowy kupon, ale nie mogę go nigdzie znaleźć.

  5. Kasia zgadzam sie w 100% właśnie wróciłam z wakacji w Jamajki!! Za dobę wynajętego domku (tzn: RAJU) zapłaciłam tyle co za apartament nad naszym polskim morzem!! Spędziłam niesamowite wakacje życia z rodziną!! Polecam każdemu- sprawdźcie oferty bo w wielu zakątkach świata morze jest bez porównania cieplejsze on naszego, mieszkania cudowne i tyle miejsc do zobaczenia. Polecam każdemu!!

  6. Właśnie wróciłam z wakacji już kolejny raz korzystając z portalu AirBnB z Portugali!! Odpoczęłam, mieszkanie było obłędne, małe ale super przytulne!! Oczywiście coś za coś..nie ma restauracji zbiorczej do której się chodzi codzienne o tej samej porze jak w hotelu. Trzeba trochę pogotować(dla tych co chcą:) oczywiście). Ja wybrałam najfajniejsza dla mnie opcje, co 2-3 dni sobie gotowałam proste rzeczy a resztę dni wyszukiwałam małd regionalne knajpki- dzięki temu popróbowałam regionalnego jedzenie i poznałam super ludzi. Polecam każdemu takie wakacje!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.