Zrobiłeś badanie twardości wody i niestety okazało się, że stopień jest bardzo wysoki? Co teraz? Z Twoim problemem poradzi sobie zmiękczacz wody! Tylko co powinno być wytyczną wyboru konkretnego modelu spośród tak wielu propozycji?

Złoże filtracyjne

W tym wypadku mamy do wyboru zmiękczacze wody pracujące w oparciu o złoże monosferyczne oraz złoże polisferyczne. Najlepiej wybierać urządzenia z pierwszym rodzajem żywicy jonowymiennej. Jest o wiele lepsza pod względem jakości, dokładniej zmiękcza wodę, równomiernie się zużywa, jest bardziej trwałe, a wszystko dzięki takiej samej budowie każdej cząsteczki.

Zapotrzebowanie na uzdatnioną wodę

Przy wyborze odpowiedniej ilości złoża znaczenie będzie miała: ilość osób zamieszkujących gospodarstwo domowe, wielkość budynku, ilość łazienek, ilość zużywanej wody. Im większe zużycie, dom, więcej mieszkańców, tym większej wydajności będziemy potrzebować.

Producent

Warto wybierać produkty, które wyróżniają się najlepszą jakością i solidnym wykonaniem, a takie najczęściej pochodzą od znanych i renomowanych producentów. W przypadku zmiękczaczy wody najlepiej poczytać opinie w Internecie, dowiedzieć się, co najchętniej wybierają Polacy. Dużą popularnością cieszy się na przykład polska marka Ecoperla współpracująca ze światowymi liderami, jak Clack czy Erie.

Gwarancja

To dość istotny element, o którym wielu przyszłych użytkowników często zapomina. Warto zwracać uwagę na okres oraz warunki gwarancji. Może zdarzyć się, że do jej przedłużenia lub utrzymania wymagany jest autorski serwis. Wybrane zmiękczacze wody polskiej marki Ecoperla, tj. seria Ecoperla Softower czy Ecoperla Toro, posiadają aż 10 lat gwarancji. To obietnica wsparcia technicznego ze strony marki, która świadczy o najwyższej jakości urządzeń.

Głowica sterująca

Głowica sterująca to jeden z najważniejszych komponentów zmiękczacza wody. Kieruje odpowiednią pracą i cyklami regeneracji. Jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Z tego względu warto zwrócić uwagę na producenta oraz jakość wykonania. Zmiękczacze wody pracujące na chińskich głowicach często bardzo szybko przestają odpowiednio zmiękczać wodę, a w wielu przypadkach przestają działać w ogóle. Sprzedawcy szczególnie polecają głowice sterujące pracujące w oparciu o elektrozawory.

Koszty ponoszone podczas użytkowania zmiękczacza wody

Czasem wydaje nam się, ze tańsze znaczy najlepsze. Wcale tak nie jest. Najtańsze zmiękczacze wody mogą okazać się najdroższymi w eksploatacji z powodu chociażby częstych awarii. Najlepiej wybrać urządzenie, które ma optymalne parametry. Nie są ani zaniżone, ani zawyżone. Eksperci z branży uzdatniania wody doradzają zakup produktu z Ecoperla Perfect System. Te ustawienia uznawane są za optymalne i zapewniające oszczędności. Niewielkie zużycie wody i soli na regenerację, wydłużona żywotność złoża to dodatkowe zalety.

Dodatkowe udogodnienia i funkcje

Jak w każdym przypadku i wśród zmiękczaczy wody znajdą się modele, które stanowczo odbiegają od reszty. Posiadają o wiele wygodniejsze rozwiązania. Są też bardziej funkcjonalne. Już teraz na rynku można znaleźć urządzenia kompatybilne z telefonami, których działanie można dostosować do potrzeb za pomocą aplikacji. Te jednak nadal należą do najdroższych. Innym udogodnieniem jest alarm dosypywania soli, dzięki któremu zawsze będziemy poinformowani o potrzebie uzupełnienia zbiornika. Jeszcze inną innowacją jest system suchego zbiornika, który zapobiega powstawaniu złogów soli oraz powstawaniu tak zwanych mostów solnych.

Gdzie szukać porady?

Darmowej porady w sprawie doboru odpowiedniego zmiękczacza wody udzieli ekspert ze strony https://www.filtry-do-wody.info/