Podróżowanie po bliższych i dalszych zakątkach świata jeszcze nigdy nie było tak proste i dostępne jak współcześnie. Różnego rodzaju możliwości podróży, coraz tańsze bilety lotnicze oraz otwarte granice zachęcają do wyjazdów wielu Polaków i Polek. Nie dziwi zatem fakt, iż urlop spędza się w dzisiejszych czasach nie tylko nad polskim morzem lub w polskich górach.

Co ciekawe, coraz większą popularnością cieszą się także dość nietypowe sposoby organizacji wyjazdu. Aby spędzić ciekawy urlop nie trzeba dziś już wcale udawać się w tym celu do biura podróży, które załatwi za nas większość spraw organizacyjnych typu przejazd oraz hotel. Możliwości samodzielnej organizacji wyprawy jest bowiem naprawdę sporo. Jedną z nich jest skorzystanie z tak zwanych serwisów Airbnb. Na czym to polega?

Airbnb – co to jest?

Jest to swego rodzaju system wynajmowania kwater prywatnych. Sposób działania tego typu serwisu jest bardzo prosty oraz przejrzysty. Osoby zarejestrowane w nim oferują na przykład pokój lub nawet i apartament tudzież całe mieszkanie, dom. Na ofertę tego typu odpowiadają zainteresowani użytkownicy, którzy chcieli by z niej skorzystać.

kupon airbnbPrzed rejestracją warto skorzystać z kuponu Airbnb, który dodaje do konta kwotę do wykorzystania na pierwszą rezerwację. W chwili pisania tego artykułu jest to 100 zł. Kupon aktywuje się automatycznie, a zniżka odejmuje się podczas przeprowadzania płatności. Oferta jest limitowana, a kupon nie ma terminu ważności.

Istnieje oczywiście możliwość bezpośredniego skontaktowania się z gospodarzem oraz zadania mu ewentualnych pytań organizacyjnych. Po uzgodnieniu szczegółów oraz dokonaniu rezerwacji opłatę najczęściej dokonuje się za pośrednictwem Internetu.

Cały system jest administrowany i zapewnia swym użytkownikom optymalne bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno tych osób, które pragną wynająć kwaterę, jak i tych którzy ją udostępniają. Użytkownicy są bowiem wcześniej odpowiednio weryfikowani przez administrację serwisu.

Najważniejsze zalety Airbnb

Ten system rezerwacji kwatery niesie ze sobą sporo korzyści. Jedną z tych najistotniejszych jest cena. Można bowiem dzięki temu zarezerwować pokój lub mieszkanie w cenie o wiele korzystniejszej, niż oferowane są poprzez hotele oraz biura podróży. Wystarczy dobrze rozejrzeć się w dostępnych ofertach – wówczas na noclegi w danym miejscu, do którego chcemy pojechać wydamy o wiele mniej, niż zatrzymując się w hotelu. To pozwala zaś na wybranie także kwatery choćby w historycznym centrum danego miasta, gdzie zazwyczaj pokoje w hotelach są niezwykle drogie.

Jak już wcześniej wspomniano, użytkownicy serwisu są odpowiednio weryfikowani. Może to odbywać się na przykład za pomocą karty kredytowej lub choćby nawet i dokumentu tożsamości. Dzięki temu ma się pewność, iż rezerwacja ta jest w pełni bezpieczna.

Dodatkowym atutem jest także to, iż mieszkając w mieszkaniu lub pokoju u ludzi, którzy są mieszkańcami danego rejonu, otrzymuje się niepowtarzalną możliwość przekonania się, jak mieszkają dani ludzie w regionie. Pokoje hotelowe to zupełnie inna bajka – niewiele powiedzą nam o tym, jak faktycznie wygląda życie mieszkańców danego miasta lub miasteczka.

Czy są jakieś wady Airbnb?

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Te drugie przeważają znacznie w tym wypadku. Wśród wad wymienić można obowiązkową płatność z góry za kwaterę i konieczność podpięcia do konta karty płatniczej tudzież konta Paypal.

Z drugiej jednak strony płatność z góry może być wygodna. Nie trzeba odliczać gotówki dla gospodarza. Jeżeli chodzi o podpięcie karty to należy wziąć pod uwagę, że wiele usług już tak funkcjonuje i niestety musimy się do tego przyzwyczaić. W Ameryce to standard od wielu lat.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem internetowym www.potegapasji.pl