Woda jest nam potrzebna w życiu codziennym do wielu czynności. Bez niej nasze gospodarstwa domowe nie mogłyby normalnie funkcjonować. Co jednak zrobić, jeśli ta, z której korzystamy jest kiepskiej jakości? Czy parametry da się poprawić? Skąd wiedzieć, na jakie urządzenie do uzdatniania wody się zdecydować?

Jakość wody może rozczarować

Woda nie zawsze jest dobrej jakości. Wiele osób skarży się na niekorzystny smak, zapach, pozostające osady. To, co czerpiemy z kranu nie zawsze jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Zanieczyszczenia obecne w wodzie mają niekorzystny wpływ na komfort użytkowania jej, ale i nas samych. Często wpływają na kondycję włosów i skóry.

W przypadku wody czerpanej z wodociągów do najczęściej wymienianych problemów należą: wysoki stopień twardości wody, zanieczyszczenia mechaniczne, niewłaściwy smak i zapach.  Odbiorcy oczywiście mogą liczyć na dostawę wody, której jakość jest zgodna z normami podanymi w obowiązującym rozporządzeniu, jednak należy mieć na uwadze, że zakłady odpowiadają za jakość wody jedynie do budynku docelowego. Niestety, nadal często w samych budynkach zdarzają się przestarzałe i źle konserwowane instalacje, z których zanieczyszczenia pod siłą przepływającej wody, odrywają się i trafiają wraz z nią do szklanek odbiorców. Niewłaściwy smak i zapach to z kolei często kłopot związany z obecnością chloru oraz jego pochodnych w wodzie. Te substancje znajdują się tam z powodu dezynfekcji, niezbędnej, by utrzymać odpowiedni stan bakteriologiczny wody dostarczanej do domów.

Woda z własnego ujęcia to już o wiele większa gama problemów. W grę wchodzą nie tylko niedopasowane do oczekiwań właściwości organoleptyczne wody, ale również zanieczyszczenia szczególnie niebezpieczne dla zdrowia, jak bakterie czy azotany. Częstym kłopotem jest przekroczone stężenie żelaza i manganu. Może się zdarzyć, że w wodzie z własnego ujęcia wystąpi nie jeden, a kilka problemów.

Niezależnie od źródła pochodzenia wody czy też stopnia jej zanieczyszczenia, z każdym kłopotem można się z łatwością uporać! Wystarczy wybrać właściwy sposób uzdatniania wody i odpowiednie urządzenie! Spełnienie tych dwóch warunków to najlepsza droga do sukcesu i spełnionych oczekiwań!

Od czego należy zacząć?

W przypadku własnego ujęcia warunkiem niezbędnym do spełnienia jest przeprowadzenie analizy wody. To konieczne, jeśli zależy nam na właściwym doborze metody uzdatniania. Kompleksowa analiza wody jest jedynym sposobem na poznanie jej parametrów oraz ilości występujących przekroczeń. Niektóre z urządzeń mają wymagania specjalne. Tak jest na przykład z odżelaziaczami wody. Znaczenie w tym przypadku ma nie tylko stężenie żelaza, ale również mangan, odczyn pH, mętność oraz wiele innych właściwości.

Zawsze warto skonsultować się z ekspertem z dziedziny uzdatniania wody. Wiele firm z branży uzdatniania oferuje przeprowadzenie badania oraz interpretację wyników analizy wody. Dostarczają je wraz z propozycją urządzeń, które idealnie sprawdzą się w danej sytuacji. Gdzie szukać takich usług? Przykładem może być firma Klarsan.

Drogą do sukcesu jest jednak nie tylko właściwy dobór metody uzdatniania wody, ale i produktu. Wybór wykonanego z solidnych materiałów, z dobrymi komponentami i odpowiednimi certyfikatami będzie w stanie zaoszczędzić nam nie tylko nerwów i kłopotów, ale czasem i finansowo na kosztach eksploatacji. Właśnie takie produkty przygotowała polska marka Ecoperla! Warto zapoznać się z tą ofertą ze względu na jakość. Argumentem może być stale wzrastająca ilość zadowolonych użytkowników ich urządzeń uzdatniających wodę.

Polska inicjatywa w służbie jakości wody

Marka Ecoperla to polska inicjatywa. Oferta obejmuje nowoczesną gamę produktów do uzdatniania w gospodarstwach domowych. Rozwiązania są przewidziane zarówno do doszlifowania jakości wody wodociągowej, jak i poprawy jakości wody pochodzącej z własnego ujęcia. Wszystkie urządzenia znajdujące się w ofercie łączą cztery cechy: funkcjonalność, ekonomiczne działanie, nowoczesność, innowacyjność. Są naprawdę wygodne w obsłudze, a przy tym przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.

Tym, co wyróżnia markę Ecoperla spośród innych, które można znaleźć na rynku, jest z pewnością chęć pełnej odpowiedzi na potrzeby użytkowników, osób zajmujących się montażem, serwisem i obsługą. W procesie tworzenia istotne były nie tylko testy i dokładny dobór materiałów, ale i opinie osób, które już miały do czynienia z produktami z branży uzdatniania wody. Konsultanci dowiadywali się o to, czego brakuje, co może być przydatne, jakie funkcje są istotne i czego oczekują od nowoczesnych rozwiązań w uzdatnianiu wody.

Wszystkie produkty polskiej marki Ecoperla powstają na terenie Europy przy współpracy ze znanymi producentami z całego świata. Przykładem może być Erie Water Treatment, Clack czy Lanxess. Każde z tych przedsiębiorstw cieszy się ogromną renomą i zaufaniem dystrybutorów i klientów z całego świata.

Wejdź na stronę ecoperla.pl i dowiedz się więcej

Specjalne systemy marki Ecoperla

Produkty marki Ecoperla są niezwykłe. Wyróżnia je nie tylko wygląd, komponenty i wysoka jakość materiałów, ale przede wszystkim niezwykłe autorskie systemy marki Ecoperla opracowane przed doświadczanych ekspertów. Wśród nich wymienić można: Ecoperla Perfect System, Ecoperla Security System oraz Ecoperla Smart System.

Ecoperla Perfect System to system obecny w kompaktowych urządzeniach przeznaczonych do uzdatniania wody w całym gospodarstwie domowym. To specjalnie opracowane ustawienia głowicy sterującej, które sprawiają, że praca jest zrównoważona, złoże filtracyjne nie ulega przedwczesnemu zużyci, a na regenerację pobierane są optymalne ilości wody i soli regeneracyjnej. Ma to ogromny wpływ na obniżenie kosztów eksploatacyjnych bez szkody dla procesu regeneracji.

Ecoperla Smart System jest obecny w większości urządzeń o dużych wydajnościach z serii Ecoperla Tower. To ustawienia głowicy sterującej dobierane indywidualnie do każdego przypadku. Mają ogromny wpływ na prawidłową pracę i zachowanie wydajności pomimo upływających lat użytkowania.

Ecoperla Security System to z kolei system przeznaczony do filtrów kuchennych. Działa mechanicznie, bez zastosowania prądu. Kiedy wykryje wyciek, odcina dopływ wody do urządzenia. Dzięki temu nie dochodzi do zalewania kuchni.

Aż 10 lat gwarancji! Niewiarygodne!

Ecoperla obecnie daje jedną z najdłuższych gwarancji na oferowane produkty! Wybrane modele objęte są gwarancją, która wynosi aż 10 lat! To mówi samo za siebie. Przyznanie tak długiej gwarancji jest potwierdzeniem zastosowania wysokiej jakości komponentów. Warto to wziąć pod uwagę!

Co znajdziemy w ofercie marki Ecoperla?

W ofercie marki Ecoperla stale pojawiają się nowe rozwiązania. Co roku jesteśmy świadkami kilku ciekawych premier. W tym roku zdecydowanie jedną z najgłośniejszych był kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35, a to dopiero początek roku!

Wśród produktów z całą pewnością należy wymienić filtry kuchenne. Ciekawym rozwiązaniem jest system ultrafiltracji, który uzdatnia wodę na bieżąco i zachowuje w niej wszystkie naturalnie występujące minerały. Oprócz tego warto przyjrzeć się bliżej odwróconej osmozie Ecoperla Revo oraz Ecoperla Rosa.

Urządzenia do uzdatniania wody na cały dom to przede wszystkim znane i doceniane stacje kompaktowe, jak zmiękczacze wody z serii Ecoperla Toro oraz Ecoperla Slimline, kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero oraz kompaktowe stacje wielofunkcyjne Ecoperla Multicab.

Odrębną część stanowią urządzenia o dużych wydajnościach Ecoperla Tower. W skład tej serii wchodzą:

  • Ecoperla Softower – dwuczęściowe zmiękczacze wody
  • Ecoperla Sedimentower – kolumny filtracyjne
  • Ecoperla Carbotower – kolumny węglowe
  • Ecoperla Nitratower – stacje do usuwania azotanów z wody
  • Ecoperla Multitower – dwuczęściowe stacje wielofunkcyjne
  • Ecoperla Oxytower – odżelaziacz i odmanganiacz z komorą sprężonego powietrza
  • Ecoperla Ironitower – odżelaziacze wody współdziałające z hydroforem ocynkowanym
  • Ecoperla Sanitower – odżelaziacze i odmanganiacze współdziałające z hydroforem ocynkowanym

Oprócz urządzeń do uzdatniania wody marka Ecoperla oferuje również stały dostęp do części zamiennych i ciekawą ofertę akcesoriów, a wśród nich choćby preparaty do konserwacji podczas serwisu.

Nie tylko produkty, ale i wiedza!

Warto wspomnieć, że Ecoperla chce zapewnić swoim odbiorcom nie tylko idealnie czystą wodę w domach, ale i właściwą dawkę wiedzy merytorycznej, która może przydać się przy rozpoznawaniu problemu i walce z kiepską jakością wody. Aby zapewnić dostęp do informacji, powstał oficjalny kanał marki Ecoperla na YouTube, który z pewnością warto odwiedzić, jeśli tylko poszukujesz informacji o nowościach w branży uzdatniania wody, recenzji najnowszych produktów, rozwiązań problemów dotyczących jakości wody i ciekawostek o samej wodzie.

Szukaj produktów Ecoperla w dobrych sklepach!

Warto wybierać to, co polskie. Zwłaszcza obecnie dobrze stawiać na rodzime rozwiązania. W branży uzdatniania wody godnym polecenia jest właśnie polska marka Ecoperla. „Piękno czystej wody” to dewiza, która może stać się rzeczywistością także w Twoim domu!