Wiele osób, które już zakupiły swoje urządzenia filtracyjne do domów nie do końca zdaje sobie sprawę, że z czasem mogą ulegać zabrudzeniu wewnątrz czy też możliwe będzie odczucie spadku wydajności. Polska marka Ecoperla znalazła dwa sposoby na to, aby zapobiegać takim problemom!

Na początku września odbyła się premiera dwóch produktów – preparatów przeznaczonych do pielęgnacji zmiękczaczy wody, systemów odwróconej osmozy oraz innych urządzeń uzdatniających wodę. Polska marka Ecoperla postanowiła poszerzyć swoją ofertę o rozwiązania, które będą mogły posłużyć tym, którzy już mają u siebie jakiś filtr wody.

Po co dbać o filtry do wody?

Jak się okazuje, temat okresowej konserwacji urządzeń filtracyjnych wcale nie jest czymś oczywistym. A przecież tak jak samochody potrzebują czasem zmiany filtrów paliwa, by uchronić je przed awariami, tak urządzenia filtracyjne wymagają środków zapewniających ich odpowiednią czystość i higienę filtracji.

W utrzymaniu urządzeń filtracyjnych w należytej czystości oraz profilaktycznej dezynfekcji pomoże Ecoperla Antibacter. To płyn z aktywnym chlorem, który jest idealnym sposobem na niewielkie skażenia bakteryjne oraz ochronę przed możliwością rozwinięcia się mikroorganizmów w zakamarkach lub na złożu stacji uzdatniającej wodę.

Z kolei Ecoperla Antidotum to granulat, który swoim działaniem wspomoże prawidłową pracę każdego zmiękczacza wody. Metale ciężkie, które osadzają się na złożu mogą powodować zmniejszenie możliwości jonowymiennych żywicy, a tego nie chce żaden użytkownik, ponieważ takie zjawisko ma ogromny wpływ na koszty eksploatacji zmiękczacza wody.

Tak więc stosując regularnie środki pielęgnacyjne można wydłużyć żywotność urządzenia, a nawet zaoszczędzić na jego użytkowaniu.

Kiedy najlepiej stosować nowości od Ecoperla?

W przypadku zmiękczaczy wody oba preparaty zaleca się stosować naprzemiennie. Co pół roku Ecoperla Antidotum oraz co pół roku Ecoperla Antibacter. Wszystko po to, aby uzyskać najlepsze efekty.

Aby zaaplikować oba środki do zmiękczacza wody, wystarczy znaleźć studnię wewnątrz urządzenia i wlać całość. Potem warto odczekać kilka minut aż preparaty się uaktywnią. Następnie należy uruchomić regenerację.

Ecoperla Antibacter przydaje się w wielu sytuacjach. Należą do nich miedzy innymi:

  • Kiedy pomimo wymiany wkładów na nowe, filtrowana woda ma dziwny smak i zapach
  • Podczas corocznej wymiany wkładów w systemach odwróconej osmozy
  • Podczas corocznego serwisu zmiękczaczy wody
  • Kiedy w instalacji wykryto mikroorganizmy
  • Kiedy chcemy zacząć ponownie korzystać ze starej stacji filtracji wody

Prostota w każdym calu

Ekspertów, którzy stworzyli dwa nowe produkty polskiej marki Ecoperla można pochwalić z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na prostotę użycia Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter. Dawki tych środków już zostały odmierzone – wystarczy je jedynie wlać do wnętrza urządzenia filtracyjnego.

To na pewno będzie stanowiło zachętę dla osób, które nie chcą poszukiwać dodatkowych miarek, ani bawić się w precyzyjne odmierzanie czy wczytywanie się w szczegółowe instrukcje obsługi. Znika też problem przechowywania i zajmowania miejsca.

W dodatku producent zadbał o to, abyśmy nie musieli się za bardzo trudzić w ciągu roku i niepotrzebnie zawracać sobie głowy urządzeniem filtracyjnym. Taką konserwację wystarczy przeprowadzić raz na rok.

Dodatkowym atutem jest cena, która nie jest wysoka, a po kalkulacjach można uznać, że o wiele bardziej opłaca się raz na rok przeprowadzić profilaktyczny serwis niż potem wzywać profesjonalną ekipę serwisową do czyszczenia lub wymiany złoża.

Warto dbać i cieszyć się efektami!

Warto mieć świadomość, że to w jaki sposób będziemy dbać o nasz filtr wody będzie miało ogromny wpływ na jakość filtrowanego płynu. Skoro decydujemy się na urządzenie uzdatniające wodę to oznacza, że zależy nam na jak najwyższej jakości. Zaniedbując swój filtr niestety jej nie uzyskamy.