W dzisiejszym artykule doskonała propozycja do nowoczesnej kuchni. Jeśli chcesz, aby Twój filtr kuchenny sam informował o potrzebie wymiany wkładów, dawał kontrolę nad jakością użytkowanej wody, zapewniał szybki pobór wody i minimalny odrzut do kanalizacji, to może być idealna propozycja! Poznaj nowość od polskiej marki Ecoperla – inteligentną odwróconą osmozę Ecoperla Revo!

Ecoperla Revo może być rewolucją w Twojej kuchni!

Żyjemy w czasach, w których świadomość dotycząca środowiska oraz ekologii jest coraz większa. W związku z tym poszukujemy rozwiązań, które pomogłyby nam zadbać o siebie i o środowisko w najlepszy, ale i najprostszy możliwy sposób. Własny filtr kuchenny może być na to idealnym sposobem. Przede wszystkim uczy nas prawidłowego nawodnienia. To również świetna baza napojów gorących, dań, doskonale nadaje się do przemywania owoców i warzyw, przygotowania odzywek, napełniania ekspresu do kawy czy żelazka. Przede wszystkim to jednak źródło wody pitnej, zawsze świeżej i bezpiecznej.

Filtr kuchenny stanowi bardzo dobrą alternatywę dla plastikowych butelek. Dzięki niemu możemy zmniejszyć ilość produkowanych odpadów i ślad środowiskowy. To wygodny sposób na wodę każdego dnia, który wspomaga ochronę środowiska, co potwierdza między innymi oznaczenie Think Green with Ecoperla.

Ecoperla Revo – odwrócona osmoza o jakiej marzysz!

Ecoperla Revo posiada wiele cech, które stanowią niewątpliwe zalety i mogą przekonać do wyboru akurat tej propozycji. Zacznijmy od tego, że woda jest uzdatniana na trzech etapach. Najważniejszy stanowi membrana osmotyczna, której wydajność to aż 600 GPD. To odwrócona osmoza, która nie potrzebuje dużo uwagi użytkownika. Wkłady filtracyjne wymienia się jedynie raz na 12 miesięcy, a membranę osmotyczną średnio raz na 3 lata. Doskonała trwałość i niewielkie koszty eksploatacyjne to dopiero początek długiej listy zalet, jednak zanim o nich, jeszcze kilka ważnych danych:

  • Ecoperla Revo nie ma oddzielnego zbiornika na magazynowanie wody
  • Odrzut do kanalizacji to jedynie litr na 2 litry wytworzonej, krystalicznie czystej wody
  • W ciągu minuty możemy pobrać aż 1,6 litra wody
  • To jedna z niewielu odwróconych osmóz pozwalająca kontrolować jakość pobieranej wody
  • Ta odwrócona osmoza sama przypomina o potrzebie wymiany wkładów filtracyjnych na nowe

Obudowa odwróconej osmozy Ecoperla Revo

Obudowa Ecoperla Revo jest elegancka i minimalistyczna. Wymiary pozwalają na montaż w nawet niewielkiej przestrzeni szafki kuchennej. Samo urządzenie można zamontować zarówno w pionie, jak i poziomie. Niezależnie od tego będzie działało równie niezawodnie. Na froncie znajdują się wkłady filtracyjne, które w celu wymiany wystarczy jedynie przekręcić i wyjąć. Następnie w ich miejsce założyć nowe. Oprócz tego możemy zobaczyć również diody LED alarmujące o potrzebie wymiany wkładów lub problemach podczas pracy urządzenia. Obudowa jest w ponadczasowym białym kolorze, którzy bez trudu wpasuje się w wystrój każdej kuchni. Mimo że odwrócona osmoza Ecoperla Revo działa z pomocą wbudowanej pompy ciśnieniowej, jej praca jest niemal niesłyszalna. Ecoperla Revo pozwala pobierać wodę praktycznie na bieżąco.

Elegancki kranik z wyświetlaczem

W zestawie z tym bardzo nowoczesnym filtrem kuchennym znajdziemy także wylewkę, która dopasuje się do każdej nowoczesnej kuchni. To kranik, który pozwala na szybkie i bezproblemowe pobieranie wody, zintegrowany z wyświetlaczem. Z ekranika można wyczytać dwie informacje. Zarówno kropelka wewnątrz, jak i obwódka zmieniają kolor. Kolor obwódki świadczy o jakości wkładów filtracyjnych. Niebieski oznacza idealną jakość, fioletowy potrzebę wymiany wkładów po zużyciu 150 litrów lub za około 15 dni. Czerwona obwódka sygnalizuje natychmiastową potrzebę wymiany wkładów na nowe.

Z kolei kropelka wskazuje na jakość użytkowanej wody. Możliwość sprawdzenia, z jakiej dokładnie wody korzystamy jest do ustalenia dzięki obecności wbudowanego miernika TDS. Niebieska kropelka to doskonała jakość wody. Fioletowa kropelka informuje o tym, że wskaźnik TDS wody wynosi między 100 a 150 ppm. Czerwona obwódka jest informacją, że TDS jest większy niż 150 ppm.

Bezpieczne użytkowanie

Projektanci Ecoperla Revo chcieli, aby użytkowanie tej odwróconej osmozy było w pełni bezpieczne. W związku z tym w urządzeniu znalazło swoje miejsce kilka systemów zabezpieczających. Pierwszym jest mikroprocesor, który na bieżąco bada pracę tego filtra kuchennego. Jeśli Ecoperla Revo nie jest używana przez dłużej niż 24 godziny, następuje przepłukanie od wewnątrz. Dzięki temu zachowana jest najwyższy poziom higieny. Kolejnym zabezpieczeniem jest bardzo czuły detektor wycieku wody. Kiedy go wykryje, natychmiast odcina dopływ wody do urządzenia, zabezpieczając tym samym całą kuchnię przed zalaniem. No i wreszcie, dźwiękowy alarm, dzięki któremu będziemy wiedzieć o napotkanych błędach i potrzebie wymiany wkładów.

Możesz ją zamontować samodzielnie!

Odwrócona osmoza Ecoperla Revo nie powinna sprawić trudności podczas montażu. Instalację można przeprowadzić samodzielnie. Sprawę ułatwiają oznaczenia na obudowie, akcesoria montażowe dostępne w zestawie oraz instrukcja obsługi po polsku. Zostały w niej opisane wszystkie kolejne kroki i działania, jakie należy przeprowadzić. Warto pamiętać o przygotowaniu miejsca na wylewkę.

Ecoperla Revo – rewelacyjne rozwiązanie do kuchni

Odwrócona osmoza Ecoperla Revo może być strzałem w dziesiątkę, jeśli poszukujesz nowoczesnego urządzenia zapewniającego najwyższy standard oczyszczania wody na cele spożywcze. To filtr kuchenny, który sam za nas pamięta o wszystkim. Sprawia, że korzystanie z wody jest czystą przyjemnością. Jeśli marzysz o nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniu do Twojej kuchni, Ecoperla Revo jest produktem dla Ciebie. O szczegóły pytaj renomowanych dystrybutorów.

Więcej informacji przeczytasz w artykule: Komu przyda się odwrócona osmoza w kuchni?