Niezależnie od ujęcia, z którego korzystamy, jakość wody nie zawsze musi nam odpowiadać. Częstym i dość dokuczliwym problemem jest wysoki stopień twardości wody i osad, który pozostawia. Możemy go zauważyć na dnie czajnika, jednak odkłada się w wielu innych miejscach. Równie częstym problemem jest smak, zapach i barwa wody niedopasowane do naszych potrzeb. Na szczęście jakość wody wcale nie musi być problemem! Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednie rozwiązanie!

Dobrą receptą na problemy z jakością wody użytkowej i niesmaczną wodą pitną może być nowy produkt, wprowadzony pod koniec lutego przez polską markę Ecoperla. Ecoperla Hero to urządzenie 2 w 1.

Ecoperla jest polską marką oferującą rozwiązania w filtracji wody przeznaczone do gospodarstw domowych. Urządzenia obecne w ich ofercie są wytwarzane w europejskich fabrykach, z wysokiej jakości materiałów. Dobierane komponenty zawsze pochodzą od znanych i cenionych producentów. W dodatku każdy z produktów posiada doskonale dopasowane rozwiązania zapewniające zrównoważoną pracę i ekonomiczną eksploatację.

Polska marka Ecoperla zdobywa coraz większe grono odbiorców i zadowolonych użytkowników. Między innymi jest to spowodowane faktem, że nie osiada na laurach i cały czas stara się wprowadzać na rynek nowe propozycje i produkty, które doskonale odpowiadają na potrzeby użytkowników.

Tym razem Ecoperla zaprezentowała produkt do filtracji wody w całym domu, który na pewno spodoba się osobom w szczególności ceniącym wysoki standard codziennego życia i wody użytkowej.

Ecoperla Hero to niezwykłe połączenie zmiękczacza wody i działania filtra węglowego. Do tej pory wybór takich urządzeń nie był dość duży, a już na pewno nie było podobnego produktu wyróżniającego się tak wysokim standardami wykonania.

Moc korzyści z oczyszczonej wody

Ecoperla Hero posiada złoże filtracyjne podzielone na dwie części. Najpierw woda przepływa przez węgiel aktywny, a następnie przez żywicę jonowymienną.

Dzięki temu, że z wody usuwany jest chlor, jego pochodne, pestycydy i związki organiczne, ta staje się idealna do spożycia. Zyskuje neutralny smak i zapach. Ma też prawidłową barwę. Oczyszczona woda nie wymaga dodatkowej filtracji przez filtry kuchenne. Nadaje się do bezpośredniego spożycia, dzięki czemu w wielu domach jest w stanie zastąpić wodę butelkowaną.

Woda filtrowana przez węgiel aktywny może również stanowić podstawę do kaw, herbat, innych napojów gorących, zup, sosów i dań. To gwarancja apetycznego wyglądu, bogatego aromatu i doskonałego smaku.

Redukcja chloru zapewnia również idealną wodę do kąpieli. Woda nie będzie podrażniała skóry, nie będzie pozostawiała zaczerwienień i powodowała świądu. To bardzo istotne w przypadku dzieci, alergików i osób z bardzo wrażliwą skórą.

Jeszcze więcej zalet niesie ze sobą użytkowanie miękkiej wody! Ta nie pozostawia po sobie kamiennego osadu. Wielu producentów kotłów grzewczych zaleca korzystanie z wody o niskim stopniu twardości. Dzięki niej nie dochodzi do miejscowych przegrzań ani awarii.

Pralka, zmywarka, czajnik, ekspres do kawy, żelazko również pozostają wolne od kamienia. Nie trzeba kupować odkamieniaczy, ani też ich regularnie stosować. Sprzęt przez lata będzie działał tak samo wydajnie.

Miękka woda to również mniejsze zużycie detergentów. Wszelkie środki czystości i kosmetyki doskonale się w niej rozpuszczają. Zużycie może spaść nawet o 60%, a to gwarancja dodatkowych oszczędności. W dodatku po praniu tkaniny zawsze będą miękkie, naczynia po zmywaniu błyszczące, a sprzątanie potrwa kilka minut zamiast kilku godzin.

Te wszystkie korzyści da się osiągnąć za sprawą jednego urządzenia w postaci zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero.

Ecoperla Hero – co musisz o nim wiedzieć?

Ecoperla Hero został przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. To produkt klasy premium w atrakcyjnej cenie. Zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji, a oto cała lista faktów potwierdzających tą tezę. Poznaj najważniejsze cechy zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero.

Wygląd Ecoperla Hero

Opływowa obudowa i kompaktowy rozmiar – tutaj nic nie jest kwestią przypadku! Projektanci obmyśleli wygląd Ecoperla Hero pod względem komfortu jego użytkowania. Urządzenie nie może sprawiać właścicielom żadnych kłopotów, a serwisowanie ma przebiegać błyskawicznie i bezproblemowo.

Obudowa Ecoperla Hero

Już na pierwszy rzut oka widać, że kabinet Ecoperla Hero nie został wykonany z byle jakiego tworzywa. Materiał jest bardzo solidny. Nie powinien łatwo ulegać wgnieceniom, uszkodzeniom mechanicznym i zniszczeniom.

Obudowa została wyprodukowana w amerykańskich fabrykach firmy Clack. Jest dość wąska, dzięki czemu urządzenie może zostać zamontowane nawet na niewielkich przestrzeniach. Problem z miejscem na montaż stacji uzdatniania wody wcale nie jest rzadkością.

Panel sterujący w Ecoperla Hero

Panel sterujący jest połączony bezpośrednio z głowicą sterującą, co minimalizuje możliwość powstania awarii na łączeniu tych elementów. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna, a menu dostępne w języku polskim.

Wyświetlacz ma funkcję podświetlenia, co ułatwia odczyt informacji nawet w ciemnych pomieszczeniach.

Zbiornik na sól tabletkowaną

Zbiornik na sól tabletkowaną znajduje się z przodu. Prowadzi do niego przesuwna klapa. Dosypywanie regeneratu jest bardzo proste i wymaga minimum wykonywania dodatkowych czynności.

Co ma wewnątrz Ecoperla Hero?

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym ma bardzo bogate wnętrze, a dobrane komponenty sprawiają, że urządzenie będzie działało wydajnie i bezproblemowo przez długie lata.

Głowica sterująca

Głowica sterująca, podobnie jak kabinet, pochodzi od firmy Clack. Została zaprojektowana z myślą o całym Ecoperla Hero i dokładnie dopasowana do kabinetu tego urządzenia.

Firma Clack jest znana z produkcji wysokiej jakości głowic sterujących. Ich produkty są rekomendowane na całym świecie ze względu na solidne wykonanie oraz bezawaryjność

Zawór sterujący w Ecoperla Hero działa objętościowo, a regeneracja odbywa się za pośrednictwem przepływu UpFlow.

Warstwowe ułożenie złoża

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero posiada aż 40 litrów złoża podzielonego na dwie warstwy. Żadne z obecnie dostępnych urządzeń na rynku tego typu nie ma aż tyle materiału filtracyjnego.

Oba złoża filtracyjne na drodze testów zostały dopasowane do siebie w taki sposób, że nie ulegają zmieszaniu nawet podczas regeneracji UpFlow. Taka cecha niesie ze sobą 4 bardzo ważne zalety.

Możliwa jest wydajna filtracja na najwyższym poziomie. Stan oczyszczonej wody jest w pełni zgodny z deklaracjami producenta. To oznacza, ze woda faktycznie będzie doskonała do picia, a w dodatku będzie miękka

Węgiel aktywny stanowi warstwę ochronną i zatrzymuje na swojej powierzchni wszystkie zanieczyszczenia, które mogłyby zaszkodzić optymalnej pracy żywicy jonowymiennej i skracać jej żywotność

Warstwa węgla aktywnego została zaimpregnowana srebrem. To warstwa bakteriostatyczna ochraniająca całe złoże filtracyjne przed możliwością wystąpienia skażenia mikrobiologicznego lub rozwoju bakterii, wirusów i grzybów.

Węgiel aktywny

Węgiel aktywny jest produkowany we Włoszech. Powstaje z łupin orzechów kokosowych. Ten typ węgla aktywnego jest uznawany za jeden z najlepszych i najbardziej trwałych. Świetnie adsorbuje zanieczyszczenia z powodu dużej porowatości i powierzchni filtracyjnej.

Żywica jonowymienna

Jako drugą warstwę złoża wybrano 30 litrów monosferycznej żywicy jonowymiennej.

Żywice monosferyczne są uznawane za najtrwalsze i najlepsze pod względem wydajności. Zużywają się równomiernie i tak samo filtrują wodę na całej powierzchni.

Ecoperla Perfect System

W zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero znajdziemy Ecoperla Perfect System. Są to idealnie dobrane ustawienia głowicy sterującej kompatybilne z przepływem przeciwprądowym. Dzięki Ecoperla Perfect System urządzenie pracuje w sposób zrównoważony, złoże nie ulega szybszemu zużyciu, a prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest dużo mniejsze.

10 lat gwarancji dla Ecoperla Hero

Polska marka Ecoperla obecnie daje jedną z najdłuższych gwarancji na oferowane produkty! Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero objęty jest gwarancją, która wynosi aż 10 lat! To mówi samo za siebie. Przyznanie tak długiej gwarancji jest potwierdzeniem zastosowania wysokiej jakości komponentów. Warto to wziąć pod uwagę!

Wygląd zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Jak zamontować i dbać o Ecoperla Hero?

Ecoperla Hero został dokładnie przemyślany również pod względem łatwości montażu oraz serwisu.

Montaż Ecoperla Hero

Producent zachęca do samodzielnego montażu zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero. Proces jest dość prosty. Wystarczy podczepić urządzenie pod instalację z zimną wodą tuż przed kotłem grzewczym. Aby ułatwić sobie zadanie można użyć elastycznych węży przyłączeniowych w oplocie metalowym. Takie produkuje na przykład firma FixaFlex.

Warto postawić na założenie filtra narurowego przed zmiękczaczem wody z węglem aktywnym. Ten niepozorny filtr jest w stanie uchronić urządzenie przed awariami powodowanymi obecnością cząstek mechanicznych w elementach Ecoperla Hero.

Programowanie Ecoperla Hero

Programowanie Ecoperla Hero jest naprawdę szybkie i proste. Nie będzie koszmarem dla żadnego użytkownika, ponieważ większość danych została już wprowadzona na etapie produkcji. Nam pozostaje jedynie ustawić aktualną godzinę oraz stopień twardości wody.

Jak dbać o Ecoperla Hero?

Ecoperla Hero działa automatycznie i właściwie nie wymaga naszej interwencji. Naszym zadaniem jest regularne kontrolowanie poziomu soli w zbiorniku oraz dosypywanie jej w razie wystąpienia potrzeby.

Do pielęgnacji warto zastosować Ecoperla Antidotum. Coroczna aplikacja pomoże w utrzymaniu złoża w dobrym stanie, oczyści je z metali ciężkich i wydłuży jego żywotność.

Wymiana złóż w Ecoperla Hero

Należy pamiętać o tym, że żywotność złóż filtracyjnych jest ograniczona. Żywica jonowymienna zachowuje swoją wydajność przez około 7 do 10 lat. Po tym czasie należy ją wymienić na nową.

Z węglem aktywnym bywa naprawdę różnie, ponieważ jego trwałość jest zależna od jakości oraz ilości filtrowanej wody. Zazwyczaj węgiel aktywny wydajnie oczyszcza wodę przez około 3 lata. Jeśli po tym czasie zacznie nam przeszkadzać smak wody, węgiel aktywny można wymienić na nowy. Nie jest to trudny proces dzięki warstwowemu ułożeniu złóż.

Będziecie nim zachwyceni!

Ecoperla Hero to nowość naprawdę wysokiej jakości, która poradzi sobie z wodą z każdego ujęcia. Idealny sposób na filtrację wody w domach, gdzie wodę chce się wykorzystywać optymalnie. 40 litrów złoża to ilość, która będzie wystarczająca nawet w przypadku gospodarstw domowych zamieszkałych przez sześcioosobowe rodziny.