Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco
Dom

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco odkryciem roku w branży uzdatniania wody

Seria Erie IQsoft Eco przebojem wdarła się na polski rynek kompaktowych zmiękczaczy wody. Urządzenia belgijskiego koncernu Erie Water Treatment śmiało zakwalifikować można do produktów z segmentu premium. Niech za ogólną charakterystykę tej serii urządzeń posłużą słowa samego producenta, który mówi o tych zmiękczaczach: „małe rozmiarem lecz o wielkich wydajnościach”. Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco to niewątpliwie rewolucja na rynku uzdatniania wody w Polsce, bowiem do tej pory nie było zmiękczaczy wody oferujących tak wysokich wydajności zmiękczania wody przy tak niewielkich gabarytach samych urządzeń.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9

Seria zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco składa się z 4 modeli. To co je łączy to przede wszystkim:

 • markowa głowica działająca w oparciu o elektrozawory
 • złoże jonowymienne – monosferyczna żywica jonowymienna
 • gwarancja: 3 lata na elektronikę, 5 lat na złoże, 10 lat na obudowę
 • system zabezpieczający przed zanikiem prądu (zamyka dopływ wody podczas regeneracji),
 • alarm poziomu soli, który przypomina o konieczności dosypania soli do zbiornika solanki
 • atrakcyjny design, prosty montaż, łatwa obsługa
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12

Wszystkie zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco pracują na suchym zbiorniku solanki. Oznacza to, że roztwór solanki konieczny do regeneracji złoża przygotowywany jest tuż przed samą regeneracją zmiękczacza wody. Zabezpiecza to przed skawalaniem soli i tworzeniem mostów solnych – mogących zakłócić prawidłową pracę urządzenia.

Czynnościami koniecznymi do prawidłowej eksploatacji wszystkich tych zmiękczaczy wody są: uzupełnianie soli potrzebnej do regeneracji złoża, a także wymiana wkładu w filtrze mechanicznym, który zaleca się zamontować przed zmiękczaczem wody w celu ochrony głowicy przed zanieczyszczeniami mechanicznymi (piasek, korozja).

A co je dzieli?
Przyjrzyjmy się zatem szczegółowo poszczególnym modelom zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco:

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco 9 i Erie IQsoft Eco 12 to najmniejsze urządzenia całej serii. Mają odpowiednio 9 i 12 litrów pojemności złoża oraz maksymalny przepływ roboczy 0,9 m3/h oraz 1,2 m3/h. Idealnie sprawdzają się w sektorze HoReCa. Z tych zmiękczaczy wody korzystają głównie kawiarnie, restauracje, które wykorzystują zmiękczanie wody do prowadzonych przez siebie usług gastronomicznych. Z powodzeniem można je wykorzystywać także w gospodarstwach domowych, w których zamieszkują maksymalnie 2 osoby.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18 to urządzenie, którego maksymalny roboczy przepływ może sięgnąć rzędu 1,8 m3/h. W porównaniu do swojej wydajności zużywa bardzo niewielkie ilości wody oraz soli potrzebnej do regeneracji złoża. W toku jednej regeneracji pozbywa się zaledwie 2,3 kg soli i 80 litrów wody. Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18 przystosowany jest dla rodzin 3-osobowych. Miesięczny koszt jego eksploatacji oscyluje w granicach 10 zł.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26

Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 26 to urządzenie o największych wydajnościach przepływu z całej serii. 26 litrów żywicy jonowymiennej to chyba najlepsze rozwiązanie na potrzeby 4-, a nawet 5-osobowej rodziny. Przy szerokości 280 mm i wysokości: 980 mm może być zamontowany nawet w najwęższych miejscach – piwnicy, kotłowni czy innym wskazanym przez użytkownika miejscu.

Seria zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco to najbardziej optymalne rozwiązanie do zmiękczania wody w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, firmach, restauracjach, kawiarniach itp. Zmiękczacze Erie IQsoft Eco dedykowane są nawet dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wysokiej skuteczności działania i trwałej jakości wykonania, za co skłonni są zapłacić odpowiednią cenę. Wybierając któryś ze zmiękczaczy wody serii Erie IQsoft Eco mamy gwarancję, że projektowany i produkowany jest przez Erie na markowych, europejskich podzespołach.

Sugerowane ceny na dzień 9 maja 2016 roku kształtują się odpowiednio:
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9 – 3 115,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12 – 3 190,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18 – 3 340,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 – 3 565,00 zł

13 thoughts on “Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco odkryciem roku w branży uzdatniania wody

 1. Cóż, różnice cen pomiędzy poszczególnymi modelami serii Erie IQsoft Eco są tak niewielkie, że jeśli już kupować zmiękczacz wody z tej serii to tylko Erie IQsoft Eco 26. Takie moje zdanie. Jak będę kupować zmiękczacz wody do swojego niewybudowanego jeszcze domu to z pewnością rozważę Erie IQsoft Eco 26.

 2. Trzeba przyznać, że cała seria zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco bardzo udana. Każdy znajdzie coś dla siebie. Firma Erie zadbała nie tylko o mieszkańców domów zamieszkałych przez wiele osób, ale też o mniejsze rodziny. Stąd na przykład bardzo fajny model Erie IQsoft Eco 9. Inna sprawa, że wystarczy tylko trochę dopłacić, by mieć zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12. I tak samo niewiele trzeba dopłacić do modelu Erie IQsoft Eco 18, a następnie Erie IQsoft Eco 26. Tak czy inaczej cała seria skrojona na miarę, ale dość zamożnego użytkownika.

 3. Takie cudeńko pewnie kosztuje bardzo dużo, ale za porządny sprzęt niestety trzeba zapłacić.

 4. Arek, w artykule na samym końcu masz podane ceny tych zmiękczaczy wody. Faktycznie, kosztuje sporo, faktycznie, jest to cudeńko. Chyba najciekawszy z serii Erie IQsoft Eco jest flagowiec, czyli model Erie IQsoft Eco 26, który nadaje się do domu jednorodzinnego zamieszkanego przez kilka osób.

 5. Te zmiękczacze są chyba póki co jedne z najlepszych, mimo takiej ceny. Ale nie ma rzeczy nie możliwych i zawsze można oszczędzić i cieszyć się dobrym jakościowo zmiękczaczem.

 6. Z tym się zgodzę. Ciekaw jestem tylko, czy w razie awarii serwis nie robi żadnych problemów z gwarancją? Ktoś wie?

 7. Anna, to jest produkt Erie, nie zapominaj o tym. To jedna z najsolidniejszych firm w branży. Nie zakładałbym jakiekolwiek awarii, ale jeśli już będzie miała miejsce to serwis z pewnością postąpi profesjonalnie.

 8. Ja od niedawna mam zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 i jestem z niego naprawdę zadowolony. Już sama budowa urządzenia pokazuje, że mamy do czynienia z produktem premium. Obudowa jest sztywna i wykonana z bardzo dobrego jakościowo materiału. Programator niczym nie urzeka, ale robi to, co powinien, jest prosty do ogarnięcia. Jedyne, do czego można by się przyczepić to cena, ale zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 to produkt europejski o większej wydajności niż ta, którą szczyci się zmiękczacz wody WaterMark 30. I co ciekawe, ma mniej złoża niż WaterMark 30, tak więc przy mniejszej ilości złoża przebija popularnego WaterMarka 30 wydajnością. Ponadto dodajmy do tego bardzo dobre warunki gwarancyjne i mamy taką, a nie inną cenę. Mnie to przekonało.

 9. Mam zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18 i jest on całkowicie bezawaryjny póki co. Mam nadzieję, że jeszcze lata mi posłuży.

 10. Arek no cudeńko kosztuje nie mało, ale podlicz sobie wszystkie plusy i minusy i wtedy zobaczysz co i jak.

 11. Anna, a jakie problemy mógłby robić serwis? Oddajesz na gwarancję i nic Cię nie obchodzi.

 12. Do zakupu zmiękczacza wody Erie IQsoft Eco 26 gorąco namawia mnie mój szwagier, który właśnie taki zmiękczacz wody posiada. Zastanawiam się, bo to dużo kasy, a inne, też polecane zmiękczacze wody kosztują dużo mniej. Z drugiej strony jest to produkt europejski, porządnie wykonany, z odpowiednio długą gwarancją. Nie wiem, naprawdę nie wiem co zrobić. Może ktoś jeszcze coś doradzi?

 13. Małgorzata, to jest dużo kasy, naprawdę, ale jakość też idzie razem w parze. Nie jest tak, że przepłacasz za firmę, tutaj płacisz za jakość i gwarancję. Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 to zdecydowany lider rynku, który bije na głowę nawet Ecoperla Slimline.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.