Seria Erie IQsoft Eco przebojem wdarła się na polski rynek kompaktowych zmiękczaczy wody. Urządzenia belgijskiego koncernu Erie Water Treatment śmiało zakwalifikować można do produktów z segmentu premium. Niech za ogólną charakterystykę tej serii urządzeń posłużą słowa samego producenta, który mówi o tych zmiękczaczach: „małe rozmiarem lecz o wielkich wydajnościach”. Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco to niewątpliwie rewolucja na rynku uzdatniania wody w Polsce, bowiem do tej pory nie było zmiękczaczy wody oferujących tak wysokich wydajności zmiękczania wody przy tak niewielkich gabarytach samych urządzeń.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9

Seria zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco składa się z 4 modeli. To co je łączy to przede wszystkim:

  • markowa głowica działająca w oparciu o elektrozawory
  • złoże jonowymienne – monosferyczna żywica jonowymienna
  • gwarancja: 3 lata na elektronikę, 5 lat na złoże, 10 lat na obudowę
  • system zabezpieczający przed zanikiem prądu (zamyka dopływ wody podczas regeneracji),
  • alarm poziomu soli, który przypomina o konieczności dosypania soli do zbiornika solanki
  • atrakcyjny design, prosty montaż, łatwa obsługa
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12

Wszystkie zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco pracują na suchym zbiorniku solanki. Oznacza to, że roztwór solanki konieczny do regeneracji złoża przygotowywany jest tuż przed samą regeneracją zmiękczacza wody. Zabezpiecza to przed skawalaniem soli i tworzeniem mostów solnych – mogących zakłócić prawidłową pracę urządzenia.

Czynnościami koniecznymi do prawidłowej eksploatacji wszystkich tych zmiękczaczy wody są: uzupełnianie soli potrzebnej do regeneracji złoża, a także wymiana wkładu w filtrze mechanicznym, który zaleca się zamontować przed zmiękczaczem wody w celu ochrony głowicy przed zanieczyszczeniami mechanicznymi (piasek, korozja).

A co je dzieli?
Przyjrzyjmy się zatem szczegółowo poszczególnym modelom zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco:

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco 9 i Erie IQsoft Eco 12 to najmniejsze urządzenia całej serii. Mają odpowiednio 9 i 12 litrów pojemności złoża oraz maksymalny przepływ roboczy 0,9 m3/h oraz 1,2 m3/h. Idealnie sprawdzają się w sektorze HoReCa. Z tych zmiękczaczy wody korzystają głównie kawiarnie, restauracje, które wykorzystują zmiękczanie wody do prowadzonych przez siebie usług gastronomicznych. Z powodzeniem można je wykorzystywać także w gospodarstwach domowych, w których zamieszkują maksymalnie 2 osoby.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18 to urządzenie, którego maksymalny roboczy przepływ może sięgnąć rzędu 1,8 m3/h. W porównaniu do swojej wydajności zużywa bardzo niewielkie ilości wody oraz soli potrzebnej do regeneracji złoża. W toku jednej regeneracji pozbywa się zaledwie 2,3 kg soli i 80 litrów wody. Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18 przystosowany jest dla rodzin 3-osobowych. Miesięczny koszt jego eksploatacji oscyluje w granicach 10 zł.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26

Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 26 to urządzenie o największych wydajnościach przepływu z całej serii. 26 litrów żywicy jonowymiennej to chyba najlepsze rozwiązanie na potrzeby 4-, a nawet 5-osobowej rodziny. Przy szerokości 280 mm i wysokości: 980 mm może być zamontowany nawet w najwęższych miejscach – piwnicy, kotłowni czy innym wskazanym przez użytkownika miejscu.

Seria zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco to najbardziej optymalne rozwiązanie do zmiękczania wody w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, firmach, restauracjach, kawiarniach itp. Zmiękczacze Erie IQsoft Eco dedykowane są nawet dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wysokiej skuteczności działania i trwałej jakości wykonania, za co skłonni są zapłacić odpowiednią cenę. Wybierając któryś ze zmiękczaczy wody serii Erie IQsoft Eco mamy gwarancję, że projektowany i produkowany jest przez Erie na markowych, europejskich podzespołach.

Sugerowane ceny na dzień 9 maja 2016 roku kształtują się odpowiednio:
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9 – 3 115,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12 – 3 190,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18 – 3 340,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 – 3 565,00 zł