Taxify
Motoryzacja Usługi

Zamów kierowcę za pomocą aplikacji Taxify

Dziś w bardzo wielu miastach naszego kraju możemy skorzystać z usług transportowych, które oferowane są nie tylko przez standardowe, znane nam dotychczas korporacje taksówkarskie. Na rynku przewozowym jest coraz większa konkurencja. Szczególnie chętnie wkraczają na nasz rodzimy rynek zagraniczne firmy, które oferują możliwość zamówienia przewozu za pomocą aplikacji mobilnej. Korzystanie z tego typu aplikacji jest bardzo wygodne, dlatego usługa taka jak Taxify cieszy się naprawdę sporym powodzeniem.

Kim są kierowcy w Taxify?

Kierowcą może zostać każdy z nas, z tego też powodu usługi tego typu są nie tylko popularne, ale i bardzo konkurencyjne cenowo. Tak naprawdę aktualnie największą konkurencją dla Taxify jest Uber, którego popularność na całym świecie jest ogromna, ale też z roku na rok maleje na rzecz innych konkurencyjnych aplikacji.

Aby zostać kierowcą niniejszej usługi, trzeba posiadać prawo jazdy, sprawny technicznie i stosunkowo młody samochód osobowy. Konieczne jest również posiadanie działalności gospodarczej, licencji na przewóz osób. Jeżdżąc z Taxify mamy pewność, że wiezie nas licencjonowany kierowca. Wyróżnia się ona na tle innych tego typu usług właśnie tym. Jest to spora korzyść dla pasażerów, którzy są bezpieczniejsi, a także dla kierowców, ponieważ konkurencja w Taxify jest znacznie mniejsza.

W przypadku Ubera i innych konkurencyjnych usług tego typu, które są oferowane za pomocą aplikacji mobilnej, kierowcą może zostać każdy, kto posiada samochód osobowy. Wiele osób nie zna topografii miasta. Choć nie jest to niezbędne, ponieważ dziś kierowcę prowadzi nawigacja, to i tak warto wybierać doświadczonych i licencjonowanych kierowców.

Wygodna płatność zachęca do korzystania z Taxify

Nikt z nas nie lubi płacić gotówką szczególnie wtedy, gdy nie mamy pewności, że kierowca wyda nam odliczoną resztę. Taksówkarze bardzo często mówią, że nie mają drobnych i nie mogą wydać reszty. W ten sposób płacimy w wielu przypadkach znacznie więcej za przejazd, niż rzeczywiście powinniśmy zapłacić.

Korzystając z usługi Taxify już nigdy więcej nie zapłacimy za przejazd więcej, niż rzeczywiście mamy zapłacić. Płacimy za pomocą karty kredytowej, która została przypięta do aplikacji zainstalowanej na naszym telefonie komórkowym. Co ważne, płatność ma miejsce dopiero wtedy, gdy rzeczywiście dojedziemy do docelowego miejsca.

Zaletą mobilnych przejazdów jest to, że nie musimy mieć przy sobie portfela. Telefon mamy praktycznie zawsze przy sobie. W przypadku portfela bywa różnie. Idąc na spacer nie zawsze bierzemy go przecież ze sobą. Czasami może wystąpić konieczność zamówienia przejazdu. Wystarczy tylko i wyłącznie telefon komórkowy i już za chwilę przyjedzie po nas kierowca, który zawiezie nas tam, gdzie tylko będziemy chcieli.

Poznasz koszt przejazdu przed jego rozpoczęciem!

Wybierając przejazd za pomocą usługi Taxify już nigdy nie będziemy zastanawiać się nad tym, ile zapłacimy za przejazd. Zamawiając zwykłą taksówkę z korporacji, dowiadujemy się o koszcie przejazdu po jego odbyciu. Tylko w niektórych sieciach taksówkarskich możemy liczyć na informację o kosztach przejazdu przez telefon. Aplikacja mobilna do zamawiania przewozu daje nam więc spory komfort!

Rabaty, których nie znajdziemy nigdzie indziej!

Korzystają z Taxify możemy liczyć na jakiś podarunek od czasu do czasu. Prezentem jest kupon rabatowy, który możemy wykorzystać na przejazdy. Warto jednak zwracać uwagę na datę ważności kuponów, ponieważ w większości przypadków nie są one bezterminowe. Co więcej, bardzo często za polecenie nowego klienta możemy otrzymać środki pieniężne, które będziemy mogli wykorzystać na nasze kolejne przejazdy.

Promocje w usługach przewozowych obsługiwanych przez aplikacje mobilne są bardzo powszechne i popularne. Najczęściej pojawiają się wtedy, gdy usługa jest uruchamiana w nowym mieście. Możemy wtedy liczyć na to, że koszt przejechania jednego kilometra będzie niższy o około 50-70% w porównaniu do ceny korporacji taksówkarskich. Z tego też powodu taksówkarze, którzy nie chcą przerzucić się na usługi oferowane przez aplikacje takie jak Taxify czy Uber, nienawidzą kierowców, którzy wożą pasażerów korzystając z telefonu komórkowego i zainstalowanej aplikacji.

Czemu Taxify zamiast Uber? A może używać obu?

Tak naprawdę z perspektywy klienta na pierwszy rzut oka nie widać większej różnicy pomiędzy tymi dwoma usługami. Dopiero, gdy zaczniemy częściej z nich korzystać, to zauważymy różnice jakie pomiędzy nimi są.

Główne różnice polegają na ilości promocji, kuponów rabatowych. Taxify nagradza swoich stałych klientów znacznie częściej kuponami rabatowymi, niż Uber. Według wielu opinii aplikacja jest znacznie przejrzystsza niż Uberowa, przez co tak wiele osób chętnie korzysta właśnie z niej.

Taxify daje klientom również większą pewność, że za kierownicą będzie osoba, która bezpiecznie zawiezie ich do celu, ponieważ posiada licencję i jest doświadczonym użytkownikiem samochodu, którym się poruszamy.

Taksówka z postoju może się schować?

Konkurencja pośród firm oferujących przewóz osób jest bardzo dobrym zjawiskiem z perspektywy osób, które z takich przejazdów korzystają. Firmy muszą walczyć o klienta przez co będą oferować lepsze, niższe ceny. Taksówki stojące na naszych ulicach nie są w stanie konkurować ceną z usługami mobilnymi. Dlaczego tak właśnie jest?

Otóż dlatego, że kierowcy standardowych taksówek siedzą w swoich pojazdach po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie. Nawet, gdy nie jeżdżą to są w pracy i chcieliby za ten czas otrzymać jakieś pieniądze. Aby stawka godzinowa była w miarę atrakcyjna, muszą żądać więcej pieniędzy za przejechane kilometry niż konkurencyjne firmy, które korzystając z aplikacji mobilnych są w stanie niemal co chwilę łączyć kierowców z klientami. Dlatego właśnie szczególnie w dużych miastach, gdzie użytkowników aplikacji takich jak Taxify czy Uber jest wielu, usługi mogą być oferowane po bardzo niskich cenach, które na pewno przyciągną klientów od konkurencji!

Bądź na bieżąco z promocjami, sprawdź kupony rabatowe Taxify. Korzystaj ze sprawdzonego i taniego transportu w mieście.

One thought on “Zamów kierowcę za pomocą aplikacji Taxify

  1. Nie rozumiem na co komu była ta zmiana nazwy z Taxify na Bolt. Że niby kojarzyło się z taxi? Ale co w tym złego? W Łodzi na przykład wiele razy korzystałam z Taxify i właśnie taxi jeździło na apce Taxify.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.