Pozycjonowanie strony może być łatwe i przyjemne, wystarczy podstawowa wiedza i odpowiednie narzędzia. Głównym czynnikiem wpływającym na pozycję strony są słowa kluczowe, które wyszukują nasi potencjalni klienci. Kłopotliwe może być prawidłowe poznanie takich słów, warto wesprzeć się profesjonalnym oprogramowaniem. Jednym z takich narzędzi jest SEMSTORM. Narzędzie to pomaga poznać frazy, które najczęściej są wyszukiwane przez osoby, odwiedzające Twoją stronę. Bardzo ważną funkcją systemu jest analiza słów kluczowych, pod którymi Twoja strona nie jest widoczna na wysokiej pozycji, ale są stosunkowo łatwe do wypozycjonowania.

Dogłębna analiza słów kluczowych

Odpowiednie słowa kluczowe to połowa sukcesu, równie ważne są artykuły znajdujące się na stronie, im bardziej wartościowe tym więcej czytelników przyciągną. Ich jakość można analizować dzięki SEMSTORM. Program ten nie tylko na bieżąco analizuje teksty pod kątem ich jakości, ale również przedstawia szereg danych statystycznych. Narzędzie do analizy tekstu, które wchodzi w skład SEMSTORM, pozwoli wyeliminować błędy, oraz podpowie jakich słów użyć, aby wpływ na pozycję strony był największy. Wszystko to dzięki analizie stron konkurencji.

Żadne działania związane z pozycjonowaniem strony nie będą skuteczne jeżeli analiza konkurencji będzie nam obca. Dzięki błyskawicznej analizie, oraz szybkiej reakcji na działania konkurencji, może pozwolić na zajmowanie wysokich pozycji w wyszukiwarkach.

Monitoring pozycji w SEMSTORM

Aby móc skutecznie prowadzić kampanię reklamową, warto korzystać z takich narzędzi jak SEMSTORM. Dzięki niemu na bieżąco będziemy prowadzić monitoring pozycji. Dzięki otrzymywaniu informacji z wielu źródeł – wyszukiwarek, e-commerce’ów, serwisów video, możemy niemal natychmiastowo identyfikować konkurentów, oraz analizować ich poczynania. Ważnym parametrem, który ma wpływ na pozycję ma tak zwana geolokalizacja, pozycje strony, mogą się różnić ze względu na miejsce, w którym przebywa internauta. Dlatego dla poprawnej analizy danych należy ustawić prawidłową geolokację, szczególnie, gdy nasza strona jest prowadzona dla firmy lokalnej.

Niska cena w stosunku do możliwości

SEMSTORM nie jest drogim narzędziem, w zależności od wybranego pakietu, miesięczny koszt wynosi 149 lub 490 zł. Pakiety te skierowane są głównie dla większych agencji reklamowych, jednak nie ma problemu z indywidualnymi ustaleniami dotyczącymi ceny i możliwości systemu.

SEMSTORM, może być wykorzystywane zarówno przez administratorów pojedynczych stron jak i specjalistyczne firmy, które pozycjonują strony swoich klientów. Jednym słowem to narzędzie jest dla każdego.

Prawidłowe wykorzystywanie narzędzi do pozycjonowania nie pomoże jeżeli nasza strona będzie wyglądała nieprofesjonalnie. Warto zadbać o wysokiej jakości artykuły i profesjonalne zdjęcia. Warto też, aby strona była prawidłowo odczytywana przez różne urządzenia. W dzisiejszych czasach potencjalni klienci, odwiedzają Twoją stronę nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale i na smartfonach czy tabletach. W SEMSTORM, możesz przetestować stronę pod kątem urządzeń, jak i prędkości internetu.