zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco z wifi
Dom

Nowa wersja znanego zmiękczacza wody Erie IQsoft Eco

Rok 2018 rozpoczął się wielkimi zapowiedziami tego, co osoby zainteresowane filtracją wody w swoich domach będą mogły znaleźć na sklepowych półkach w tym roku. Jedną z najbardziej oczekiwanych premier była nowa wersja zmiękczacza wody Erie IQsoft Eco. Co zmieniło się w tych znanych i cenionych już od wielu lat urządzeniach? I czy to zmiany na lepsze?

Flagowy produkt do gospodarstw domowych

Erie IQsoft Eco to seria kompaktowych zmiękczaczy wody obecna na światowym rynku już od wielu lat. To flagowy produkt dedykowany gospodarstwom domowym stworzony przez lidera w branży uzdatniania wody – Erie Water Treatment. Ten producent stale stara się dbać o jak najwyższą jakość oferowanych rozwiązań. Omawiana w dzisiejszym artykule linia już wielokrotnie ulegała drobnym zmianom i znacznym ulepszeniom. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających. Erie IQsoft Eko od zawsze były uznawane za rozwiązania ekskluzywne. Tym razem Erie zaproponowało coś, co sprawi, że kontrola zmiękczacza wody będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, a przede wszystkim na miarę dzisiejszej technologii i współczesnych czasów.

Długo oczekiwana funkcja WiFi

Funkcja WiFi w zmiękczaczach wody Erie IQsoft Eco była zapowiadana już od zeszłego roku. Erie kazało dość długo czekać na serię z tą funkcją, jednak było warto. Producent stworzył specjalną aplikację Erie Connect, która działa z systemami Android oraz IOS. Dzięki niej możemy mieć nasze urządzenie pod kontrolą z każdego miejsca, bez potrzeby ciągłego schodzenia i sprawdzania danych na panelu sterującym zmiękczacza wody.

Wystarczy połączyć zamontowany zmiękczacz z domową siecią, a następnie zainstalować aplikację na telefonie bądź na tablecie i możemy działać. Od tej pory zmiękczacz pozwala nam na sprawdzenie:

  • Zużycia wody w przeciągu dnia, tygodnia, miesiąca
  • Sprawdzenie czy przepływ wody jest prawidłowy
  • Kontrolę ilości soli tabletkowanej w zbiorniku
  • Włączenie trybu wakacyjnego na odległość
  • Aplikacja alarmuje też o potrzebie dosypania soli tabletkowanej

Jeszcze krótsza regeneracja

Erie wprowadziło dodatkowy elektrozawór, a to przełożyło się na o wiele krótszą regenerację. W niektórych przypadkach jest krótsza nawet o 50%.

Model Erie IQsoft Eco 9 Erie IQsoft Eco 12 Erie IQsoft Eco 18 Erie IQsoft Eco 26
Czas regeneracji obecnie 43 min 50 min 73 min 110 min
Czas regeneracji w nowej wersji 26 min 27 min 39 min 59 min

 

Sól tabletkowana pod kontrolą

W przypadku zbiornika solanki wprowadzono aż dwa udogodnienia. Pierwszym z nich jest dodanie funkcji podświetlenia zbiornika. To przydatne zwłaszcza w sytuacji, kiedy użytkownik musiał zamontować swój zmiękczacz wody w dość ciemnym pomieszczeniu.

Ponadto zoptymalizowano algorytm sterujący. Erie IQsoft Eco zużywają dzięki tej zmianie o 30% soli tabletkowanej mniej na regenerację proporcjonalną.

Model Erie IQsoft Eco 9 Erie IQsoft Eco 12 Erie IQsoft Eco 18 Erie IQsoft Eco 26
Użycie soli min/max 0,45/1,13 kg 0,60/1,50 kg 0,90/2,25 kg 1,30/3,25 kg

 

Czy warto zainwestować w te zmiękczacze wody?

O Erie IQsoft Eco można napisać, ze na pewno nie są to zmiękczacze wody na każdą kieszeń. W porównaniu ze standardowymi zmiękczaczami wody cena jest wyższa, jednak musimy mieć na uwadze, że płacimy za naprawdę ekskluzywne rozwiązania, a ekonomiczna praca sprawia, że koszty zwracają się już po krótkim okresie eksploatacji. Erie proponuje ogromny komfort użytkowania dla naprawdę wymagających Klientów.

2 thoughts on “Nowa wersja znanego zmiękczacza wody Erie IQsoft Eco

  1. Wreszcie zmiękczacz wody z WiFi! Już zamówiłam swój egzemplarz. Mi i mężowi bardzo zależało na sterowaniu urządzeniem za pomocą telefonu czy tabletu. Często wyjeżdżamy w sprawach biznesowych, a w podróży dobrze jest mieć wszystko pod kontrolą.

  2. Fenomenalnie krótka regeneracja i to poza oczywiście WiFi zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Erie postawiło na maksymalne obniżenie kosztów eksploatacji i dobrze, bo przecież nie chodzi o to, aby jeszcze po zakupie przepłacać podczas użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.