Ecoperla Slimline POU - filtr kuchenny - ultrafiltracja
Dom

Teraz każda szklanka wody może być pełna smaku! Jest na to prosty sposób!

Na forach internetowych oraz w prywatnych rozmowach często zdarza się, że ludzie przyznają się wprost do tego, że nie piją wody z kranu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że nie odpowiada im pod względem smaku i zapachu. W takim wypadku woda butelkowana zyskuje zdecydowaną przewagę, a przecież nie musi tak być!

Badania przeprowadzone w Polsce wykazały, że w 2018 roku choć raz po wodę butelkowaną sięgnęło ponad 90% z nas. Są osoby, które decydują się na zakup wody w plastikowej butelce tylko wtedy, kiedy zmusza ich do tego sytuacja: w trakcie podróży, w upalny dzień, kiedy zapomną zabrać wodę ze sobą. Jest jednak wiele rodzin, które z butelkowanej wody do picia korzystają na co dzień.

To rozwiązanie nie jest jednak korzystne ani dla ich portfela, ani środowiska. W końcu plastikowe butelki to kolejne odpady, które trafiają do środowiska i rozkładają się w nim przez długie lata. Z kolei cena wody w plastikowym pojemniku potrafi wynosić nawet około 3 złotych, czyli kilka/kilkanaście razy więcej niż litr wody pobranej z kranu.

Okazuje się, że czasem wystarczy bardzo niewiele, by przywrócić wodzie kranowej na tyle dobry smak i zapach, by dorównywała lub nawet w niektórych przypadkach przewyższała wodę butelkowaną pod względem walorów organoleptycznych.

Przy wodzie średnio i mało zanieczyszczonej wystarczy zastosować bardzo prosty filtr kuchenny, by zaoszczędzić pieniądze, przyczynić się do ochrony środowiska i zyskać dostęp do świeżej, smacznej wody w każdych ilościach.

Ecoperla Slimline POU – prosty sposób na dobry smak wody

Jedną z ciekawszych propozycji na doszlifowanie jakości wody w domu jest nowość od polskiej marki Ecoperla – niewielki i niepozorny system ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU.

To urządzenie miało swoją premierę niedawno, bo w marcu. Jest to już kolejny owoc współpracy polskiej marki Ecoperla z belgijskim producentem komponentów i systemów uzdatniania wody Erie Water Treatment. To pierwszy filtr kuchenny tego rodzaju w ofercie marki.

Ecoperla Slimline POU w całości powstaje na terenie Europy. Tym, co zachwyca jest ogromna precyzja w wykonaniu poszczególnych części. Nowość Ecoperla jest w pełni przyjazna użytkownikowi pod względem montażu i serwisu.

To bardzo ekologiczny i ekonomiczny sposób na smaczną wodę pitną w domu, co potwierdzają poszczególne cechy charakterystyczne tej ultrafiltracji.

Po pierwsze jest to system, który nie ma żadnego zbiornika na magazynowanie wody. Cała woda jest filtrowana i podawana użytkownikowi na bieżąco. Nie ma odrzutu do kanalizacji. Ponadto niektórych może ucieszyć wiadomość, że w wodzie pozostają wszystkie minerały.

Jak działa Ecoperla Slimline POU?

Na drodze oczyszczania usuwane są:

  • Zanieczyszczenia mechaniczne
  • Związki odpowiedzialne za pogorszenie smaku i zapachu wody (chlor, jego pochodne, pozostałości dezynfekcji, związki organiczne, pestycydy)
  • Substancje o wymiarze powyżej 0,1 mikrona (bakterie, cysty, wirusy, metale ciężkie)

Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU składa się z trzech wkładów filtracyjnych. W pierwszej kolejności woda przepływa przez wkład wstępny o dokładności 5 mikronów. Tutaj usuwane są wszystkie cząstki substancji stałych. Następnie woda wpływa do wkładu z prasowanym węglem aktywnym. Na tym etapie jest doczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych oraz substancji chemicznych odpowiedzialnych za zmianę smaku i zapachu wody. Jako ostatni etap zastosowano membranę ultrafiltracyjną o dokładności 0,1 mikrona.

Niezwykłe wkłady filtracyjne

Warto poświęcić nieco więcej uwagi samym wkładom filtracyjnym oraz ich budowie. Co bardziej spostrzegawczy powinni zauważyć, że różnią się one od wkładów standardowo stosowanych w systemach ultrafiltracyjnych.

Przede wszystkim są około dwóch razy większe. To sprawia, że mają większą powierzchnię filtracyjną, przez co woda ma dłuższy kontakt z materiałem filtracyjnym. Wkłady w Ecoperla Slimline POU charakteryzują się większą trwałością i wytrzymałością. Wystarczy je wymienić raz na rok, a nie jak w przypadku standardowych – raz na 6 miesięcy.

Cechą, która zachwyciła wielu znawców jest niezwykła szczelność. Praktycznie nie ma szans na przedostanie się zanieczyszczeń do środka i wystąpienia skażenia bakteriologicznego.

Ciekawa jest też sama konstrukcja. Zastosowano blokadę obrotową, dzięki czemu są niezwykle łatwe w wymianie. Wystarczy praktycznie jeden ruch, by je wyjąć i założyć w ich miejsce nowe.

Wylewka w zestawie

W zestawie z Ecoperla Slimline POU znajdziemy również wylewkę, przez którą będzie przepływała przefiltrowana woda.

Ciekawym rozwiązaniem jest plastikowa wkładka wewnątrz kranika. Jej zadaniem jest zapobieganie kontaktowi oczyszczonej wody z metalowymi elementami. To zapewnia pełną higienę poboru wody.

Sam pobór wody jest naprawdę szybki, a napełnienie szklanki bądź innego naczynia nie potrwa długo.

Design został dobrany w taki sposób, by wylewka z łatwością mogła wpasować się w wystrój każdej kuchni.

Co jeszcze znajdziemy w zestawie?

Oprócz wkładów i wylewki w pudełku, które otrzymamy po zamówieniu, znajdziemy stelaż montażowy wykonany z trwałego materiału, akcesoria montażowe (wężyk, trójnik, śrubki do montażu) oraz szczegółową instrukcję obsługi.

Montaż Ecoperla Slimline POU to bułka z masłem

Polska marka Ecoperla chciała, aby oferowany przez nią filtr kuchenny był w pełni przyjazny użytkownikowi pod względem montażu. Dzięki temu nie trzeba wydawać dodatkowych kwot na zewnętrzny serwis.

Konstrukcja Ecoperla Slimline POU jest oparta o szybkozłącza, a wszystko, co należy wykonać zostało dobrze zilustrowane w instrukcji obsługi.

Sam serwis również jest prosty i błyskawiczny. Automatyczny zawór zwrotny sprawia, ze nie trzeba przed wymianą wkładów zakręcać dopływu wody do urządzenia.

Ecoperla Slimline POU jest filtrem kuchennym, który wymaga naprawdę mało miejsca na montaż i zmieści się nawet w częściowo zagospodarowanej szafce kuchennej. Wylewkę należy zamontować na blacie lub w zlewie.

Jakie koszty eksploatacyjne?

Ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU jest naprawdę tania w utrzymaniu. Właściwie jedyny koszt stały generują wkłady filtracyjne, które należy wymienić po 12 miesiącach.

Oprócz tego eksperci zalecają, aby przed każdą wymianą wkładów filtracyjnych zastosować specjalny preparat z aktywnym chlorem. To dobry sposób na zabezpieczenie urządzenia przed skażeniem mikrobiologicznym oraz jego oczyszczenie nawet w najmniej dostępnych zakamarkach. Dzięki temu filtracja zawsze będzie higieniczna, a woda bezpieczna.

Jednym z takich preparatów jest Ecoperla Antibacter – płyn dezynfekujący jednokrotnego użytku. Po zaaplikowaniu do wnętrza filtra kuchennego wystarczy zutylizować fiolkę. To bardzo wygodny sposób na oczyszczenie Ecoperla Slimline POU, który nie wymaga odmierzania i przechowywania.

Kiedy to będzie dobry wybór?

Ecoperla Slimline POU nie jest przeznaczony do każdego rodzaju wody. Nie sprawdzi się przy przekroczeniu niektórych stężeń, na przykład żelaza, manganu i przy wysokim stopniu twardości wody. Te substancje mogą zapychać membranę ultrafiltracyjną i skracać jej żywotność.

System ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU sprawdzi się, kiedy:

  • W domu już jest centralny system uzdatniania wody, jak na przykład odżelaziacz lub zmiękczacz wody. Aby poprawić parametry organoleptyczne wody, w wielu przypadkach wystarczy ultrafiltracja – nie trzeba stosować systemu odwróconej osmozy
  • Kiedy nie ma miejsca na montaż dużego, zbiornikowego filtra kuchennego
  • Rekomendowany do kuchni w blokach
  • Kiedy użytkownikowi zależy na poprawie smaku i zapachu wody, jednak równocześnie chce, aby w wodzie pozostały wszystkie naturalnie występujące minerały

Gwarancja smacznej wody

Ecoperla Slimline POU zagwarantuje smaczną wodę w wielu domach. Dzięki temu niewielkiemu systemowi ultrafiltracji będzie można zrezygnować z kupowania plastikowych butelek i cieszyć się wodą o neutralnym zapachu i odpowiednim smaku w każdych ilościach. Ten filtr kuchenny ma szansę znaleźć swoje miejsce w naprawdę wielu kuchniach i sercach całych rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.