Internet

Szczyt lenistwa

Jeśli zajmujesz się od dłuższego czasu pozycjonowaniem to zapewne pamiętasz czasy kiedy podstawowym narzędziem były katalogi. Do tej pory ludzie stawiają te powszechnie dostępne skrypty.

Zapomniany już przez autorów skrypt otwarty mini doczekał się nowych modyfikacji stworzonych przez kogoś nowego. I znów zaczyna się zabawa w masowe stawianie katalogów na tym skrypcie, choć tak naprawdę zbyt wielu nowych, przydanych rzeczy nie wprowadzono. Tak naprawdę istotna jest chyba tylko jedna nowa funkcja odpowiedzialna za tworzenie przyjaznych adresów. Dość podobny sposób tworzenia adresów został zastosowany w serwisie RO Merlin, którego autor poszedł o krok dalej. Na pewno jest dość przydatne rozwiązanie poprawiające katalog zarówno pod kątem funkcjonalności dla użytkownika jak i wyszukiwarek.

Czy warto jednak w zamian za jedną przydatną modyfikację tego typu płacić dodatkowym linkiem dla autora modyfikacji? I to nie byle jakim linkiem. Zdecydowanie lepiej samemu zmodyfikować popularny skrypt i zachować ten dodatkowy odnośnik dla siebie. A może to po prostu ekstremalne lenistwo powoduje, iż zamiast poświęcić trochę czasu wykonując coś na kształt GE Merlin młodzi pozycjonerzy wolą pobrać gotowy skrypt z modyfikacją i postawić kilka lub kilkadziesiąt takich samych katalogów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.