Sony Alpha DSLR-A700 to zaawansowana lustrzanka o nieprzeciętnej jakości obrazu HD. Dotyczy to zarówno obrazu przy fotografowaniu jak i wyświetlaniu. Aparaty fotograficzne serii Alpha to także bardzo solidna konstrukcja oraz szybkość działania. Drugą zaletę, lustrzanki zawdzięczają nowej funkcji Quick Navi – pozwala ona na sprawną, intuicyjną i szybką nawigację w menu ustawień aparatu.

Cyfrowy aparat fotograficzny Sony Alpha DSLR-A700 perfekcyjną jakość wykonywanych zdjęć zawdzięcza szybkiemu procesorowi BIONZ. Lustrzanki Sony Alpha DSLR-A700 z pewnością zaskoczą użytkowników dwuelementowym systemem ochrony przetwornika obrazu, który skutecznie chroni przetwornik lustrzanki przed kurzem podczas zamiany obiektywu. To ważne chociażby z tego względu, że aparaty fotograficzne tej serii obsługują aż 20 obiektywów Carl Zeiss. Z powodzeniem Sony Alpha DSLR-A700 wykorzystamy także z obiektywami Konica Minolta. Okazuje się także że cyfrowe lustrzanki klasy wyższej doczekały się w końcu porządnych wyświetlaczy LCD. Niebagatelna rozdzielczość 921 tyś. punktów oraz duża przekątna (aż 3 cale), będą w stanie oddać wiele szczegółów zdjęcia. Na szczęście zdjęcia kiepskiej jakości w przypadku Sony Alpha DSLR-A700 właściwie nam nie grożą, a to za sprawą doskonałego systemu kompensacji drgań z każdym użytym obiektywem. Doskonały efekt uzupełni duża rozdzielczość matrycy, w którą wyposażono te aparaty fotograficzne. Przetwornik Sony Exmor CMOS – 12,24 Megapikseli oraz podwójna redukcja zakłóceń bez żadnej wątpliwości zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Cały nasz dorobek fotograficzny, który uda nam się zgromadzić na 2 kartach Compact Flash lub Memory Stick Duo, będziemy mogli podziwiać w rozdzielczości HD na ekranie telewizora. Osiągniemy to dzięki specjalnie przygotowanemu systemowi PhotoTV HD oraz wyjściu HDMI. Na zakończenie, wracając do właściwości optycznych dodam, że aparaty fotograficzne Sony Alpha DSLR-A700 posiadają bardzo szybki 11-to punktowy autofokus oraz tryb wykonywania zdjęć ciągłych z prędkością 5 klatek na sekundę.