Internet

Pingowanie nowych katalogów

Katalogi stron internetowych wciąż są jednym ze sposobów na podniesienie popularności własnej witryny internetowej. To doskonałe narzędzie promocji, które jednak na przestrzeni kilku lat przeszło poważne zmiany.

W pewnym momencie katalogi były pozostawiane, ignorowane na rzecz popularnych precli. Szał minął i od niedawna widać powrót do katalogowania. Powstaje coraz więcej katalogów stron internetowych. W zasadzie to wyrastają one jak grzyby po deszczu, głównie te oparte na skrypcie SEOKatalog. Osobiście dziwię się aż takiemu zainteresowaniu tym skryptem, który to wychwalany jest pod niebiosa, a tak naprawdę błędów ma dość sporo. Jednak skrypt SEOKatalog to temat na osobny artykuł, choć jeszcze nie wiem czy takowy powstanie. Chciałem się skupić na wspomnianym już w poprzednim artykule sposobie indeksowania nowych katalogów, choć nie tylko katalogów.

Za przykład posłużyć nam może wpis o katalogu ostrej jazdy, który to został dodany niemal miesiąc temu, a nadal ma go w indeksie wyszukiwarki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sam wpis został podlinkowany, a zaraz po jego dodaniu nastąpił samoczynny ping w celu poinformowania odpowiednich serwisów o tym, iż katalog stron został wzbogacony o nową treść. Ponadto brak tego wpisu w indeksie nie dziwiłby, gdyby nie fakt, iż nie jest to przypadek odosobniony. Niemal żaden wpis w tym nowym katalogu stron nie jest zawarty w indeksie, choć strony kategorii, podkategorii oraz tagów są. Czyżby pingowanie szkodziło nowym katalogom stron?

Drugim i zarazem bardzo charakterystycznym przykładem jest wpis o auto szkole z Warszawy w dość nowym katalogu stron. Ani w pierwszym, ani w drugim przypadku nie ma mowy o kopii wyglądu katalogu, gdyż obydwa są w 100% oryginalne. Ponadto same wpisy nie są duplikatami. W obu przypadkach zostały też podlinkowane, a robot był na każdym z nich kilkukrotnie. Co jeszcze mają ze sobą wspólnego? Otóż ping oraz skrypt SEOKatalog, a także niewielki przebieg. Czy ktoś jeszcze zaobserwował lub podejrzewa negatywny wpływ pingowania nowych witryn internetowych lub katalogów stron?

2 thoughts on “Pingowanie nowych katalogów

  1. Też to obserwuje na swoim blogu, strona jest nowa, pomimo działań z mojej strony (pingowanie, linkowanie etc) wpisy trafiają do indeksu z ogromnym poślizgiem. Treść jest całkowicie unikalna i pisana przez człowieka. Myślałem że to przez fakt, że google bot ma za dużo rzeczy do indeksacji na stronie więc część rzeczy objąłem w noindex i/lub nofollow. Na razie czekam na efekty nie wiem co z tego wyjdzie, ale jak to mówią pierwsze koty za płoty, na czymś trzeba swą wiedzę zdobywać 😉

  2. Do Pingowania strony polecam dość sporą ilość stron www z googla na słowo: mass ping

    Bardzo fajna sprawa 😉 Nie trzeba pobierać żadnej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.