Motoryzacja

Kurs prawa jazdy

Jedno z marzeń większości nastolatków to posiadanie sportowego samochodu. Kręci nas szybkość, dynamiczność. Sportowe samochody wywołują u nas to co kochamy najbardziej – emocje. Każdy, bez wyjątku, lubi szybką jazdę. Nie jest to skierowane wyłącznie do “mistrzów prostej”, ale do wszystkich zmotoryzowanych ludzi. Jak ma się do tego odpowiedzialność?

Czy kurs prawa jazdy jest w stanie ustrzec nas przed niebezpieczeństwami czyhającymi na drodze? Statystyki mówią, że najczęstszymi kursantami są osoby w wieku 18 – 24 lata. Wiadomo, wtedy wkraczamy w wiek dorosłości, chcemy posiadać wszystko to, co każdy dojrzały człowiek. Tym bardziej, że samochód to dobro materialne, które jest bardzo pożyteczne. W rękach człowieka nastoletniego może być jednak bardzo niebezpieczne. Nauka jazdy to nie jest sam kurs. Stajemy się profesjonalnymi kierowcami nie z momentem otrzymywania dokumentu, jakim jest prawo jazdy w Warszawie, ale zależy to od naszego stażu. Kurs prawa jazdy może przygotować nas do zdania egzaminu. Prawo jazdy w Warszawie, czy gdziekolwiek indziej zdaje się na identycznych warunkach. Egzaminator nie jest w stanie przewidzieć nam wszystkich zdarzeń i kolizji, które możemy spotkać w naszym życiu. Codziennie na drogach ginie wiele osób. Nie oznacza to jednak, że każda stłuczka wnosi uszczerbki na zdrowiu.

Stale jesteśmy uczniami, gdyż nauka jazdy trwa przez całe nasze życie. Osobiście uważam, że nawet najlepszy kurs prawa jazdy nie kończy się z momentem wyjścia instruktora z samochodu. Na każdej drodze, w każdym momencie powinniśmy być tak samo czujni i tak samo starać się, jak w momencie, gdy osoba doświadczona siadała obok nas. W każdym z nas drzemie kierowca rajdowy. Mamy ochotę zwiększyć prędkość, wyprzedzać. Sukces osiągniemy wtedy, gdy uda nam się opanować i stać się w pełni odpowiedzialnym. Czy jednak możemy to zrobić nie mając 18 – 20 lat? Ciężkie pytanie. W tym wieku nasze myślenie nie jest zbytnio racjonalne. Często chcemy się popisać, dać do zrozumienia innym uczestnikom ruchu “kto tu rządzi”. Kurs prawa jazdy nie jest w stanie nauczyć nas odpowiedzialnego myślenia. Nie jest w stanie zrobić tego ani instruktor, ani egzaminator. W najgorszym przypadku możemy dowiedzieć się o konsekwencjach takiego zachowania dopiero po wypadku. Rozsądnych i dojrzałych ludzi zainteresowanych kursem prawa jazdy w Łodzi zapraszam tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.