Internet Oprogramowanie

KQS – czy to już koniec?

Na nieoficjalnym forum sklepu internetowego KQS atmosfera już od jakiegoś czasu jest gorąca i nadal jest podgrzewana przez niektórych klientów KQS oraz przez autora aplikacji.

Wiele osób zaczęło się już rozglądać za alternatywą dla sklepu KQS, a ostatnie oświadczenie autora utwierdza tylko w przekonaniu, że czas najwyższy sprawdzać inne rozwiązania. Otóż autor sklepu KQS na nieoficjalnym forum poinformował swoich klientów, iż nie będzie rozwijać dalej aplikacji dopóki to nieoficjalne forum nie zostanie zamknięte. A ponieważ jest to całkowicie niezależne forum internetowe, na którym użytkownicy sklepu KQS pomagają sobie wzajemnie to na pewno nie przestanie istnieć zgodnie z życzeniem autora aplikacji KQS. Czytając oświadczenie autora oprogramowania KQS człowiek się sam zastanawia jak to możliwe, że ktoś może tak bardzo tęsknić za czasami cenzury. Choć analizując wypowiedzi twórcy KQS i język, jakim się posługuje można dojść do wniosku, że z czasami cenzury zbyt wiele wspólnego nie ma.

Cóż, warto mieć na uwadze fakt, że przy zakupie jakiegokolwiek oprogramowania należy brać pod uwagę nie tylko jego funkcje oraz cenę, ale również wsparcie techniczne. Sam sklep KQS umożliwia zaistnienie w świecie sprzedaży internetowej, jednak po pewnym czasie chyba warto pomyśleć o migracji na rozwiązanie bardziej profesjonalne.

Edycja: Po niemal trzech latach od publikacji wpisu z coraz większym rozmachem swą obecność na polskim rynku zaznacza GekoSale, czyli nowe, polskie, darmowe oprogramowanie sklepu internetowego. Całkiem niedawno zostało ono wyposażone w narzędzia migracyjne, dzięki którym można bezpłatnie dokonać migracji ze sklepów internetowych działających między innymi na KQS, oscGold, PrestaShop, Magento oraz kilku innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.