Żeby odpowiedzieć na pytanie jak kupić starą domenę najpierw powinno się wiedzieć dlaczego warto stare domeny kupować. Wszystko zależy do czego takie domeny mają służyć i komu mają służyć.

eXdomain

Program do przechwytywania domen eXdomain

Doświadczeni pracownicy z branży SEO zapewne znają rozmaite zalety bardzo starych domen i nie zamierzam ich tutaj opisywać. Niniejszy artykuł ma pokrótce przedstawić bardziej lub mniej skuteczne sposoby na kupno starej, silnej, wygasłej lub właśnie wygasającej domeny. Chyba każdy zna serwis dropped.pl, w którym można zlecić przejęcie głównie polskich domen, które nie zostały opłacone przez obecnych właścicieli. Należy pamiętać o tym, iż nie ma gwarancji, iż domena zostanie przejęta, a ponadto jeżeli jest więcej niż jedna osoba chętna na wygasającą domenę, wówczas dochodzi do licytacji. Sam serwis daje pewne możliwości, ale ja za nim nie przepadam. Dodatkowo można sprawdzić co oferuje strona mapadomen.pl oraz inne tego typu. Pamiętaj jednak o tym, że żaden z serwisów tego typu nie gwarantuje, iż zgłoszona domena zostanie przechwycona dla Ciebie.

Innym ze sposobów jest korzystanie z list domen już wygasłych, a nie wygasających. Zdarza się, iż ludzie trudniący się handlem domenami pomijają przypadkowo kilka sztuk, które my możemy bez problemu zarejestrować tam, gdzie nam się podoba. Mnie osobiście zdarzyło się wykupić wiele domen tego typu, i to nie tylko polskich. Z tego co zauważyłem to Polacy preferują jednak domeny polskie, mimo iż są droższe niż domeny globalne. W jaki sposób przesiewać listę setek, a nawet tysięcy wypadających codziennie domen? Jeżeli ktoś jest zainteresowany jedynie domenami polskimi, wówczas problem nie jest aż taki duży, można sobie poradzić manualnie. Przy domenach globalnych jest to już nie do wykonania, gdyż codziennie spada kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy domen. W dodatku serwisy, takie jak dropped.pl prezentują często błędne statystyki domen, takie jak ilość zaindeksowanych podstron, ilość linków prowadzących do domeny czy choćby wartości rankingu Alexa.

Dlatego aby wybrać te najbardziej wartościowe domeny, do których prowadzi duża ilość linków, głównie tych starych i z mocnych serwisów internetowych warto skorzystać z możliwości jakiegoś profesjonalnego narzędzia do analizy domen, takiego jak eXdomain. Jest to nowatorski program stworzony przy współpracy specjalistów z branży SEO, dzięki któremu każdy ma możliwość w prosty sposób wyselekcjonować naprawdę mocne i stare domeny internetowe. Aplikacja eXdomain powstała ze względu na brak ogólnodostępnych narzędzi wspomagających analizę wielu domen. Samo narzędzie posiada multum funkcji, takich jak zaawansowane filtry czy wielowątkowość i proxy, co umożliwia sprawdzanie wartości nawet dla tysięcy domen. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące oprogramowania eXdomain można uzyskać na jego oficjalnej stronie internetowej. Dzięki temu programowi domeny internetowe, pod którymi znajdują się między innymi takie serwisy jak Plishka czy HopperJazz są w zasięgu Twojej ręki.