Ludzie uwielbiają marzyć. Myślimy o różnych rzeczach, które są mniej lub bardziej dla nas osiągalne. Nie wierzymy jednak, że te marzenia mogą się zmaterializować. Jednym z moich marzeń było, aby w swoim domu posiadać takie instalacje elektryczne, które pomogłyby mi żyć bardziej komfortowo.

Myśląc logicznie – nie do zrobienia. Przecież instalacje elektryczne to tylko sieć przewodów. Co mogłoby się stać, żeby polepszyły jakość mojego życia? Myślałem o tym naprawdę bardzo intensywnie. Mimo wszystko bardzo chciałem, aby żyło mi się łatwiej, lepiej. Pewnego dnia znajomy pokazał mi ulotkę o nowatorskich systemach – EIB/KNX oraz INELS. Każdy człowiek podchodzi z dystansem do prezentowanych reklam. W moim przypadku nie było inaczej. Tak naprawdę w ogóle nie chciało mi się ich czytać, ale z każdą minutą, z każdym nowo przeczytanym zdaniem wiadomości o EIB/KNX i INELS stawały się jeszcze bardziej ciekawe. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że to co przeczytałem to jest coś, czego właśnie szukałem. Dowiedziałem się, że EIB/KNX oraz INELS to są instalacje elektryczne, które sprawiają, że nasz dom myśli. Nie bez powodu nadaje cechy ludzkie przedmiotom materialnym. Może się to wydawać śmieszne.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o EIB/KNX oraz INELS te systemy wydawały mi się wręcz kosmiczne. Moje marzenie ziściło się. Szukałem na stronach internetowych i zaczerpnąłem wszystkie szczegółowe informacje o owych technologiach. Te instalacje elektryczne wchodziły dopiero na rynek i tak naprawdę nie byłem do końca przekonany o autentyczności treści reklam dotyczących EIB/KNX i INELS. Kolejną rzeczą, która wzbudziła moje obiekcje była cena. EIB/KNX mimo wszystko kosztował naprawdę niemałe pieniądze. Po przeliczeniu wszystkich funduszy, doszedłem do wniosku, że nie stać mnie na ten system. INELS to alternatywne rozwiązanie. Najważniejszą rzeczą jest różnica w cenie. Dzięki INELS więcej ludzi będzie mogło mieć inteligentny dom, więcej ludzi będzie na niego stać. INELS został zaprojektowany przez czeskich badaczy naukowych i funkcjonuje na bardzo podobnych zasadach do EIB/KNX. Oba systemy, instalacje elektryczne są stworzone po to, aby zwiększać komfort naszego życia. Warto wierzyć w marzenia i w to, że są w stanie się zmaterializować.