Usługa wybielania zębów jest znana już od bardzo dawna. Niektórzy utożsamiają zabiegi wybielające zęby z korzystaniem z odpowiednich past do zębów oraz używaniem wybielających gum do żucia. Prawda jest jednak przykra, gdyż takie sposoby zbyt wiele nie dadzą.

Jeżeli chcesz mieć naprawdę białe zęby, wówczas czeka Cię wizyta w klinice stomatologicznej, gdzie można poddać się zabiegowi wybielania zębów. Jest wiele technik wybielania zębów w gabinetach stomatologicznych, jednak od niedawna w Polsce dostępna jest również metoda Brite Smile. Istnieją bowiem tak specjalistyczne i zaawansowane technologicznie kliniki stomatologiczne jak Dental Excellence w Warszawie, które oferują wybielanie zębów metodą Brite Smile. Jest to bardzo innowacyjny zabieg będący połączeniem światła ultrafioletowego z tlenowym żelem. Podczas zabiegu Brite Smile żel ten nakłada się na płytkę i poddaje się napromieniowaniu. Źródłem zimnego światła są specjalne diody. Warto wspomnieć o tym, że według specjalistów wybielanie zębów metodą Brite Smile jest znacznie bezpieczniejsze niż mniej innowacyjne techniki wybielania zębów przy zastosowaniu lamp plazmowych lub laserów, gdyż Brite Smile nie powoduje wzrostu temperatury.

Dla wymagających klientów bardzo poważnym argumentem jest bardzo wysoka skuteczność oraz krótki czas wykonywania zabiegu Brite Smile. Cały proces wybielania zębów metodą Brite Smile trwa poniżej godziny, a jego efekt jest widoczny bardzo długo. Ponadto jednorazowe wybielanie zębów technologią Brite Smile pozwala na rozjaśnienie zębów do 8 tonów. To doprawdy imponujący wynik.