AKG K 242 HD
Elektronika Rozrywka

AKG K 242 HD

Nie lubię pisać o sprzęcie i produktach związanych technologiami, ale tym razem nie mogę się powstrzymać. Kilka miesięcy temu postanowiłem kupić sobie porządne słuchawki audio. Celowałem w coś w granicach 200 PLN, z założeniem, że trzech stów nie przekroczę.

Moje wcześniejsze słuchawki to Sennheiser, które swoje przeżyły i cenię je, ale nie podobał mi się w nich zbyt mocny bas. Były to słuchawki zamknięte. Postanowiłem więc poszukać czegoś u konkurencji czyli AKG. Postawiłem na słuchawki otwarte lub półotwarte, pośród których najbardziej spodobał mi się model AKG K 242 HD. Co prawda trzykrotnie przekraczał cenowo ustalony przeze mnie limit, ale wiadomo, że sprzęt audio do najtańszych nie należy. Tak więc nabyłem AKG K 242 HD, dźwięk jest w nich po prostu niebywały. Słyszę w nim dźwięki, których wcześniej po prostu nie było słychać. Są super wygodne i dobrze wykonane… stop. No właśnie. Słuchawki AKG K 242 HD tylko wydają się być dobrze wykonane, ponieważ po około 2 tygodniach sporadycznego używania samoczynnie zaczęły pękać kopuły. Skontaktowałem się z dystrybutorem, wysłałem słuchawki (niestety na swój koszt, choć powinien mi zostać zwrócony). Otrzymałem nowy egzemplarz słuchawek AKG K 242 HD, które na uszach miałem około 10 godzin. Ponownie usłyszałem delikatny trzask i… tak, słuchawki AKG K 242 HD pękają samoczynnie. Być może trafiłem na wadliwą serię. Dlatego też postanowiłem odczekać trochę i ponownie zwrócić słuchawki AKG K 242 HD. Czy tym razem znów trafię na samoczynnie pękający egzemplarz słuchawek za takie pieniądze? Rozumiem, że na rynku są dostępne słuchawki w wyższej cenie, ale ponad 500 złotych to moim zdaniem wystarczająco dużo by słuchawki nie pękały same z siebie. A może się mylę?

2 thoughts on “AKG K 242 HD

  1. Dla mnie to jest skandal, by słuchawki za 500 złotych samoczynnie pękały. Rozumiem, że może to się przytrafić raz w jakimś pojedynczym egzemplarzu, ale żeby po wymianie było dokładnie to samo? No i po ponownej, drugiej wymianie znów samoczynnie pękało? Podejrzewam, że jest to skutek przeniesienia produkcji słuchawek AKG, w tym właśnie modelu AKG K 242 HD do Chin. Można wiele mówić na temat wysokich standardów itd, ale jednak Chiny to Chiny. Nie wyobrażam sobie takich wpadek ze słuchawkami produkowanymi w Austrii. Co ciekawe to nawet AKG Q 701 są produkowane w Chinach. Rozumiecie? Słuchawki za ponad 1500 złotych są również robione w Chinach. Skandal.

  2. Mam te słuchawki i sprawują się świetnie, może natrafiłeś właśnie na jakąś wadliwą serie. Jak się rozwiązała sprawa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.